Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 31d. 13:51

„SpaceX“ pristatė galingiausios pasaulyje raketos „Falcon Heavy“ planus

Raketos „Falcon Heavy“ vizualizacija
Youtube kadras / Raketos „Falcon Heavy“ vizualizacija

Naujame „SpaceX“ vaizdo įraše rodomi neįtikėtini kompanijos daugkartinio naudojimo megaraketos planai.

2,5 minučių trukmės „Falcon Heavy“ raketos animacijoje rodoma, kaip kosminių skrydžių kompanija po misijos pakėlimo į orbitą planuoja nuleisti tris raketos greitintuvus atgal į Žemę. Trys devynių variklių greitintuvai atitinka greitintuvą, dabar naudojamą pagrindinėje „Falcon 9“ pakilimo stadijoje, keliant krovinius į kosmosą. „SpaceX“ atstovai tikisi pradėti „Falcon 9 Heavy“ skrydžius vėliau šiais metais.

„Kai „Falcon Heavy“ vėliau šiais metais pakils, tai bus galingiausia veikianti raketa pasaulyje, artimiausią varžovą lenkianti du kartus, – vaizdo aprašyme teigia „SpaceX“ atstovai. – Trauka pakilimo momentu prilygs vienu metu veikiančių maždaug aštuoniolikos „Boeing 747“ traukai.“

„SpaceX Falcon Heavy“ bus 68,4 m aukščio, pirmoje greitinimo fazėje veiks 27 varikliai. 

„SpaceX Falcon Heavy“ bus 68,4 m aukščio, pirmoje greitinimo fazėje veiks 27 varikliai. Antroji raketos pakopa turi vieną variklį, galintį padėti pristatyti palydovus ar kitus krovinius į pasirinktą orbitą po atsiskyrimo nuo pirmos raketos pakopos.

Naujame video vaizduojamas „Falcon Heavy“, kylantis į kosmosą iš istorinio Paleidimo komplekso-39A NASA Kenedžio kosmoso centro Floridoje. („SpaceX“ pasirašė paleidimo aikštelės naudojimo sutartį su NASA 2014 metais). Atsiskyrusios dvi greitinimo pakopos pasuka atgal ir idealiai stačios nusileidžia pakilimo aikštelėje. Pagrindinis raketos greitintuvas nuo antros pakopos atsiskiria ir nuskrenda žemyn, kaip ir kiti du devynių variklių greitintuvai. Tada antroji raketos pakopa baigia palydovų pristatymą į orbitą.

Įgyvendinti visišką raketų daugkartinį panaudojimą buvo sena „SpaceX“ kompanijos ir jos įkūrėjo milijardieriaus verslininko Elono Musko, idėja, turinti dramatiškai atpiginti tiek nepilotuojamus, tiek, pilotuojamus kosminius skrydžius, tik kiek vėliau. Bet „SpaceX“ dar laukia daug darbo, kol tokia daugkartinio naudojimo raketos svajonė taps tikrove.

Kompanija neseniai nuleido pradinę „Falcon 9“ raketos pakopą iš kosmoso žemyn, stengdamiesi nutupdyti ją ant Atlanto vandenyne plaukiojančios platformos. Nors „SpaceX“ grąžinti į Žemę pakopą pavyko, susidūrusi su platforma ji sprogo. „SpaceX“ įkūrėjas Elonas Muskas vėliau sakė, kad grįžtančiai raketai pritrūko nusileidimo kontroliavimui naudojamų plokštumų hidraulinio skysčio.

Kompanijai pavyko sėkmingai nuleisti „Falcon 9“ raketas vandenyne prieš susidūrimą, ir E.Muskas sako, kad „SpaceX“ jau greitai bandys nutupdyti kitą „Falcon 9“ greitintuvą vandenyno platformoje, galbūt vasarį.

„Kita raketa leisis laive po 2 – 3 savaičių su daug daugiau hidraulinio skysčio, – sausio 16 d. „Twitter“ parašė E. Muskas. – Bent jau susprogti ji turėtų dėl kitos priežasties.“

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:30
02:50
01:29

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT