Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2012 lapkričio 28d. 15:41

Šurmulį sukėlęs paslaptingas „Curiosity“ atradimas – tik didelis nesusipratimas

Marsaeigis „Curiosity“.
NASA, JPL nuotr. / Marsaeigis „Curiosity“.

Kai marsaeigio „Curiosity“ misijos vadovas Johnas Grotzingeris vieno interviu metu užsiminė apie atradimą, kuris „pateks į istorijos knygas“, ši žinia žaibišku greičiu apskriejo visą pasaulį. Deja, laukusiems įspūdingų žinių iš Marso teks nusivilti – bent kol kas marsaeigis jokių istorinių naujienų neturi.

Situacija primena žaidimą „Sugedęs telefonas“: J.Grotzingerio frazė buvo ištraukta iš konteksto ir gerokai išpūsta (esą „Curiosity“ atradimas toks reikšmingas, kad NASA nusprendė rezultatus kelis kartus patikrinti).

Tačiau iš tiesų gandai nėra tikslūs, skelbia Mashable.com.

J.Grotzingeris interviu davė iškart po to, kai „Curiosity“ atsiuntė pirmuosius Marso grunto tyrimų rezultatus. Todėl imta spėlioti, kad jau pirmieji rezultatai galėjo būti stulbinami – galbūt grunte rasta kadaise egzistavusios gyvybės pėdsakų (būtent tai ir yra pagrindinis marsaeigio tikslas).

Tačiau iš tiesų „Curiosity“ grunte neaptiko nieko stulbinamo ir jau seniai pajudėjo iš tos vietos, kur buvo paimti pirmieji mėginiai.

Kalbėdamas apie istorinį atradimą, J.Grotzingeris turėjo omenyje visą „Curiosity“ misiją, kuri truks bent dvejus metus. Tikimasi, kad marsaeigio surinkti duomenys leis smarkiai pagilinti žmonijos žinias apie Marsą.

Beje, dar lapkričio 21 dieną marsaeigio paskyroje svetainėje „Twitter“ paskelbta žinutė, kuria siekta įnešti aiškumo. „Ką aš atradau Marse? Gandai internete sklinda greit. Mano komanda mano, kad visa ši misija turėtų patekti į istorijos knygas.“

Bene reikšmingiausi „Curiosity“ atradimai kol kas yra stiprios vandens srovės vaga ir tai, kad astronautai galėtų ištverti radiaciją Marse.

Domitės mokslo ir informacinių technologijų naujienomis? Prisijunkite prie Mokslas.IT socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Google+“ ir „Twitter“. Patirkite netikėtų atradimų!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT