Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tūkstančiai amerikiečių ant stogų stebėjo paskutinį kartą skraidantį erdvėlaivį „Endeavour“

Erdvėlaivis „Endeavour“ atsiveikino su kelionėmis į kosmosą ir bus įkurdintas muziejuje.
Scanpix nuotr. / Erdvėlaivis „Endeavour“ atsiveikino su kelionėmis į kosmosą ir bus įkurdintas muziejuje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Erdvėlaivis „Endeavour“ netrukus iškeliaus į „pensiją“, tačiau prieš tai jis tarsi nusilenkė daugybei amerikiečių – paskutinį kartą kelias valandas skraidė virš Kalifornijos. Tūkstančiai žmonių stebėjo atsisveikinimo skrydį. Netrukus erdvėlaivis atsidurs muziejuje, skelbia spiegel.de.

Erdvėlaivis virš Kalifornijos skraidė penkias valandas, jo maršrutas driekėsi virš valstybinių kongreso rūmų San Franciske, garsaus Holivudo ženklo Los Andžele ir kitų žymių vietų. „Tai tik kelios sekundės, tačiau tai unikali patirtis, istorinė akimirka“, – sakė žiūrovas Andrew Lerneris.

Daugelis amerikiečių erdvėlaivio „Endeavour“ paskutinę kelionę stebėjo užlipę ant tiltų ir net namų stogų. Kai kurie tėvai specialiai šia proga pasiėmė savo vaikus iš mokyklos. Ant įspūdingo „Golden Gate“ tilto vairuotojai buvo įspėti išvydus įspūdingą reginį neišsiblaškyti.

Kalifornijos mokslo centro prezidentas Jeffrey Rudolphas sakė: „Mes labai džiaugiamės, kad „Endeavour“ grįžo namo“. Ateityje erdvėlaivis taps pagrindine atrakcija. Jo įrengimas ir tinkamas paruošimas muziejui atsieis 28 mln. dolerių.

Erdvėlaivis yra 77 tonų, sparnų plotis – 26 metrai, jo uodega yra apie 20 metrų aukščio. Dėl šio erdvėlaivio nugabenimo iš oro uosto į Los Andželo muziejų jau prireikė iškirsti 400 medžių 20 kilometrų trasoje. Tai paskatino kai kurių gyventojų pyktį. Muziejaus pareigūnai paskelbė, kad bus atsodinta dvigubai tiek naujų medžių. Muziejuje erdvėlaivis bus įkurdintas spalio 30 dieną. 

25 misijos

„Endeavour“ buvo pagamintas 1991 metais ir 1992 metų gegužės 7 dieną pirmą kartą išskrido į kosmosą. Jis tuomet pakeitė erdvėlaivį „Challenger“, kuris sprogo 1986 metais. Pirmojo skrydžio metu trys astronautai pakilo į kosmosą remontuoti palydovą.

Per du dešimtmečius erdvėlaivis „Endeavour“ per 25 keliones nukeliavo apie 200 milijonų kilometrų. Kosmose išbuvo 299 dienas ir aplink Žemę apskriejo 4 677 kartus.

NASA baigė savo 30 metų „Shuttle“ programą praėjusią vasarą.

VIDEO: Shuttle Endeavour Aerial View


 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 NASA Kosmosas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT