Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 6d. 15:34

Virš Kinijos sprogo trys meteorai, nušvitę ne prasčiau už pilnatį

Meteoras virš Kinijos
Stopkadras / Meteoras virš Kinijos

Kinijos gyventojai, trečiadienį šventę rudens vidurio šventę, buvo nudžiuginti ir ryškaus kosminio įvykio: virš Junano provincijos, kur žmonės stebėjo mėnulio pilnatį, staiga sužibo dar vienas šviesulys, nenusileidęs pilnačiai, rašo ibtimes.co.in.

Iš viso, anot liudininkų, danguje sužibo trys meteorai – du mažesni ir vienas didelis.

Ugnies kamuoliai danguje pasirodė netrukus po 8 valandos vakaro vietos laiku ir buvo matomi kelias sekundes. NASA informuoja, kad vienas iš meteorų sprogo 8:07 Pekino laiku, 164 km į šiaurės vakarus nuo Lijiango miesto Junano provincijoje.

Vieno iš meteorų sprogimas buvo ryškesnis už Mėnulio pilnatį. Sprogimo metu jis keliavo 14,6 km/s greičiu. Skaičiavimai rodo, kad sprogimo metu išskirtas energijos kiekis yra ekvivalentiškas 540 tonų svorio trinitrotolueno (trotilo) bombos sprogimui.

Kadangi sprogimas įvyko šventės metu, jį keletas žmonių užfiksavo savo kameromis – vaizdo įrašai išplatinti socialiniuose tinkluose.

VIDEO: Meteoro sprogimas virš Kinijos

Kinijos mokslų akademijos Junano observatorijos mokslininkas Zhangas Xingxiangas Kinijos centrinei televizijos stočiai teigė, kad pagal vaizdo įrašus susidaro įspūdis, jog nufilmuotas meteoras buvo bolidas – taip yra vadinami atmosferoje sudegantys arba sprogstantys ypatingai ryškūs meteorai.

Vietos gyventojas TV žurnalistams teigė, kad išgirdo labai garsų sprogimą – net žemė sudrebėjo. Tačiau nėra žinoma, kad meteoras būtų pridaręs kokių nors nuostolių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT