Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vis dar yra teigiančių, kad mūsų planeta plokščia

Žemė
123rf nuotr. / Žemė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Terminas „plokščia Žemė“ dažniausiai naudojamas perkeltine prasme, norint pasišaipyti iš teigiančių, kad klimato atšilimas nevyksta ar palaikančių kokias nors kitas mokslui prieštaraujančias teorijas. Tačiau net ir kosminių kelionių amžiuje kai kurie žmonės teigia, kad mūsų planeta yra plokščia.

„Plokščios Žemės bendruomenė“ ( „Flat earth Society“) gyvavo nuo 1956 m. iki 2001 m. ir piko metu turėjo 3, 5 tūkst. narių. Grupės nariai kurdavo ir aktyviai siuntinėdavo naujienlaiškius. Jų teorija rėmėsi kai kuriais Biblijos teiginiais – šie žmonės visus Biblijoje rašomus žodžius suprato tiesiogiai.

Visai neseniai bendruomenė buvo atnaujinta ir sukūrė savo tinklalapį bei „Vikipedijos“ įrašą apie „Plokščios Žemės“ teoriją. Bendruomenė noriai paneigia kiekvieną argumentą apie mūsų planetos apvalumą. Tiesa, kaip atkreipia dėmesį „Vice“ žurnalistas, nėra visiškai aišku, ar tinklalapio kūrėjai tikrai tiki tokia teorija, ar pramogauja juokais paneigdami visiems žinomas tiesas.

Apie galimą idėjos nepalaikymą byloja keletas dalykų – pirma, jų tinklalapio kūrimui reikia rafinuotų technologinių įgūdžių, o tokį tinklalapį galėtų sukurti tik žmonės, atmetantys šiuolaikinio mokslo idėjas. Be to, tinklalapyje parduodami ir produktai, taigi gali būti, kad jis sukurtas siekiant pasipinigauti.

Ar bendruomenė iš tiesų tiki savo idėjomis, tiksliai pasakyti neįmanoma.

„Yra galimybė, kad NASA iš tiesų nežino, jog Žemė yra plokščia ir iki šiol tik skelbdavo netikras kosminių kelionių imitacijas, tačiau iš tiesų nėra pakilusi nė virš atmosferos pakraščio. Žemė NASA nuotraukose pateikiama apvali tik todėl, kad žmonės tuo tiki“, – taip savo teoriją grindžia tinklalapio kūrėjai.

Komentarai
Temos NASA, Žemė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT