Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Žmonija ruošiasi katastrofoms: Mėnulyje planuojama steigti spermatozoidų banką

Dažnai teigiama, kad žmonija Mėnulyje ateityje būtinai turės nuolatinę bazę. Ji galėtų padėti kurti dar didesnius kosmoso užkariavimo planus, vykdyti įvairius visatos tyrimus ar nuo žmonijos konfliktų apsaugoti kai kuriuos vertingus mūsų kultūros artefaktus. Arba tarnautų kaip spermos bankas.
Mėnulis ir TKS
Mėnulis ir TKS / Thierry Legault nuotr.

Spermos bankas Mėnulyje tikriausiai skamba kaip keistų žmonių išsigalvojimai ir atrodo, kad niekas tokios galimybės net nesvarstytų. Tačiau už spermos saugojimą Mėnulyje agituoja rimtų institucijų mokslininkai. Jamanašio Universiteto mokslininkai iš Japonijos įrodė, kad užšaldyta ir išdžiovinta sperma vis dar gali apvaisinti - jie sėkmingai apvaisino pelę, naudodami Tarptautinėje kosminėje stotyje saugotą spermą.

Bandymai rodo, kad žmogaus sėkla taip pat galėtų būti išdžiovinta ir užšaldyta, kad vėliau galėtų būti naudojama poapokaliptiniam pasauliui išgelbėti ir atkurti. Mokslininkai galvoja apie tokias katastrofas kaip branduolinis karas, susidūrimas su kosminiais kūnais ar didelės gamtinės nelaimės.

Geriausiai spermos saugojimui tiktų ilgi vamzdžiai, kuriuos būtų galima Mėnulyje tiesiog užkasti. Žemės palydovo uolienos šį turtą apsaugotų nuo radiacijos, o žema temperatūra užtikrintų spermos išsaugojimą ilgą laiką. Žinoma, taip toli nutolusi nuo žmonių ir jų pačių sau keliamų pavojų, sperma Mėnulyje būtų visiškai saugi.

Bandymai TKS

Mokslininkai Tarptautinėje Kosminėje Stotyje pelių spermą laikė net 9 mėnesius. Sugrįžusi į Žemę ji iš karto buvo panaudota. Mokslininkai pastebėjo, kad gimusių jauniklių DNR buvo pažeista, tačiau po apvaisinimo visos atsiradusios klaidos (kurios greičiau jau kilo dėl radiacijos, džiovinimo ir šaldymo, o ne dėl saugojimo mikrogravitacijos aplinkoje) buvo ištaisytos. Visgi mokslininkai mano, kad po ilgesnio saugojimo tokių klaidų būtų vis daugiau ir galiausiai jų ištaisyti natūraliai nebūtų įmanoma.

Taigi mokslininkai bandys sukurti tobulesnius žmogaus spermos saugojimo metodus. Nuo radiacijos saugyklas galima apsaugoti jas užkasant giliau, tačiau visos šios technologijos dar nėra pradėtos vystyti. Todėl tikimasi, kad jokia katastrofa neištiks bent jau tol, kol nėra pasiruošta žmonijos atkūrimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius