Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žmonių kosminė kolonija: jei ne Marse ir ne Mėnulyje, tuomet kur?

Žemės ir Titano dydžių palyginimas
Wikimedia Commons iliustr. / Žemės ir Titano dydžių palyginimas
Šaltinis: konstanta.lt
2
A A

Žmonija vis dar svajoja apie kolonijas kitose planetose. Pirmasis taikinys – Marsas, tačiau pastaruoju metu vis dažniau pastebima, kad jis nėra labai svetingas. Tai galbūt reikėtų pasižvalgyti ir kiek toliau? Vienas kandidatas atrodo visai patraukliai ir yra mūsų Saulės sistemoje.

Kalbant apie žmonių kolonijas už Žemės ribų, daug dėmesio skiriama Marsui ir Mėnuliui. Kartais pašnekama apie kabančias stotis Veneroje. Bet galbūt vertėtų dairytis toliau, į Titaną?

Saturno palydove yra tanki atmosfera, skysčiai paviršiuje, o Saulė, nors ir toliau, bet šildo pakankamai, kad būtų galima panaudoti jos energiją.

Titano paviršiuje yra begalė angliavandenilių, kuriuos galima deginti ir išgauti energiją, kaip iš naftos ar panašių produktų Žemėje. Slėgis palydovo paviršiuje yra panašus į Žemės, taigi ten kiltų daug mažiau problemų dėl galimo staigaus atmosferos netekimo kolonijoje.

Aišku, tai yra tik pasvarstymai – iki Titano nukeliauti daug sunkiau nei iki Marso, ir planų tai daryti nėra ir turbūt ilgą laiką nebus – bet idėja tikrai įdomi.

Tyrimo rezultatai arXiv.

konstanta.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT