Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Anglijoje gaminamas akmens anglies sūris

Akmens anglies sūris
Michael Lee Fine Cheeses nuotr. / Akmens anglies sūris
Šaltinis: Technologijos.lt
0
A A

Lizingeme (Anglija) veikiančioje „Manor Farm Shop“ ūkininko krautuvėlėje pardavinėjamas vienas beprotiškiausių patiekalų pasaulyje – akmens anglies sūris. Taip, jis gaminamas iš akmens anglies ir yra visiškai valgomas. Ir labai skanus.

Tik gal atrodo ne taip, kad sužadintų apetitą. Tačiau sūrio gurmanams tai – neeilinis delikatesas. Krautuvėlės pardavėjai tvirtina, kad visi paragavusieji juodojo čedaro sūrio, grįžta jo įsigyti ir tampa nuolatiniais pirkėjais. 

Idėja maišyti sūrį su anglimi išties neįprasta. Ji šovė į galvą Amy Birkin iš sūrius gaminančios bendrovės „Michael Lee Fine Cheeses“.

„Tai – brandintas čedaro sūris, tik visiškai juodas, nes maišytas su anglimis, – pasakoja krautuvėlės vadybininkas Danas Mansfieldas. – Tačiau skonis – visai kaip sūrio, kaip pieno produkto. Tiesiog kažkada viena sūrius gaminanti bendrovė užsiminė pagaminusi anglies sūrį. Nusprendėme jį pasiūlyti ir savo pirkėjams. Iki tol niekad apie tokį nebuvau girdėjęs, o ir jo išvaizda ne itin kelia apetitą. Tačiau jis labai skanus. Vieną sūrio diską supjaustėme ir siūlėme degustuoti pirkėjams. Nuo tada šis sūris – paklausi prekė.“

Idėja maišyti sūrį su anglimi išties neįprasta. Ji šovė į galvą Amy Birkin iš sūrius gaminančios bendrovės „Michael Lee Fine Cheeses“.

„Mums patiko idėja sukurti juodojo sūrio receptą. Pradėjome galvoti, kaip ją būtų galima įgyvendinti“, – pasakoja originalaus sūrio recepto autorė. O kai bendrovės maisto technologai netyčia nugirdo, jog vietos angliakasių bendruomenėms reikia pagalbos, netikėtai buvo rastas ir „juodasis ingredientas“.

Pirmąjį juodąjį čedaro sūrį pagaminusi bendrovė neslepia, kad į įprastinį čedaro sūrį tiesiog įmaišė aktyvintos anglies. Įmonė 2014 m. maisto ir žemės ūkio parodoje Delyje (Indija) pelnė „Geriausios naujos idėjos“ apdovanojimą.

Nors anglies sūrio gamintojai ir pardavėjai tvirtina, kad šis sūris – joks pokštas ir yra puikaus skonio, tuo tiki ne visi. Kai krautuvėlės feisbuko paskyroje buvo paskelbtos juodojo sūrio nuotraukos, vienas pasipiktinęs lankytojas jas pakomentavo šitaip: „Baikit kvailiot – balandžio pirmoji jau praėjo.“

Technologijos.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT