Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 20d. 16:08 , Atnaujinta: 2019 rugsėjo 20d. 19:32

„Area 51“ šturmas jau šiandien: laukiama žmonių antplūdžio

Žmonės renkasi prie „Area 51“
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Žmonės renkasi prie „Area 51“

Tai, kas prasidėjo kaip pokštas, panašu, gali tapti ganėtinai nemažu renginiu ar bent jau reginiu vietos gyventojams. Milijonai žmonių patvirtino, kad ketina dalyvauti slaptos JAV Karinių oro pajėgų lėktuvų bandymų bazės, vadinamos „Area 51“ šturme – pradiniame kvietime, kuris buvo išplatintas per feisbuką, buvo tikinama, kad visų šturmuotojų bazės apsauga tikrai nesustabdys, todėl visuomenė turės galimybę sužinoti, kokios ateivių paslaptys yra slepiamos nuo žmonių.

Žinoma, vėliau idėjos autorius Matty Robertsas ėmė švelninti savo poziciją – tokio populiarumo ir jis pats nesitikėjo, nors iš anksto buvo numatęs, jog tai tebus pokštas ir niekas jokių bazių šturmuoti neketina. Ir netgi feisbukas pašalino šio renginio puslapį kaip neatitinkantį bendruomenės standartų, nors po kelių dienų jį sugrąžino. Tačiau džinas jau buvo pabėgęs iš butelio: žinią pasigavo kiti socialiniai tinklai, o šturmuotojai pradėjo regzti savus planus.

VIDEO: STORM AREA 51 EVENT CREATOR: I don't want anyone to get hurt

Tad rugsėjo 20 dieną šios karinės bazės apylinkėse buvo planuojama sulaukti maždaug 15 tūkst. žmonių – nors tai ir ne milijonai, bet vis dar labai didelės minios. Visgi paskutinės žinios iš apylinkių verčia manyti, kad minia bus skaičiuojama dešimtimis žmonių.

VIDEO: Earthlings descend on Area 51 for aliens, parties

Prie vartų – kelios dešimtys žmonių

Ir išties penktadienio rytas vietos laiku kol kas jokių šturmo ženklų nerodo. Kaip praneša naujienų agentūra AP, prie vartų susirinko maždaug 75 žmonės. Mažiausiai du iš jų dėl netinkamo elgesio buvo sulaikyti šerifo pavaduotojų.

Įvykę ir neįvykę renginiai

Vietos verslininkai sureagavo į planuojamą šturmą operatyviai: pradėtas iškart dviejų renginių organizavimas. Vienas jų – muzikos festivalis „Alienstock“, kuriame ketina dalyvauti apie 20 menkai girdėtų grupių (o vienas iš organizatorių buvo ir pats M.Robertsas), kitas – UFOlogijos paroda, vėliau pervadinta į „Storm Area 51 Basecamp Experience“ (bilietas į pastarąją kainuoja 51 dolerį ir jų buvo parduota 3200, nurodo telegraph co.uk).

Vėliau M.Robertsas, pasitraukė iš festivalio organizatorių kompanijos ir buvusiems kolegoms nusiuntė teisininkų surašytą laišką, kuriuo reikalaujama nutraukti renginio organizavimą, nes teritorija, kurioje turėtų vykti festivalis, yra visiškai netinkama numatomam renginiui, pasiruošimas jam nepakankamas, kad galima būtų priimti dešimtis tūkstančių žmonių, infrastruktūra ir paslaugos neatitinka poreikių, todėl visa ši užmačia gali pavirsti humanitarine katastrofa, rašo reviewjournal.com

Vietoj šio festivalio mažesnio masto renginys – „Area 51 Celebration“ – ketvirtadienio vakarą vyko pačiame Las Vegase, kuris yra santykinai netoli nuo „Area 51“ bazės (atstumas tarp jų – 234 kilometrai).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Tūkstančiams žmonių skirtas festivalis tokiame pakelės restorane? Nepanašu, kad gali gerai baigtis...
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Tūkstančiams žmonių skirtas festivalis tokiame pakelės restorane? Nepanašu, kad gali gerai baigtis...

Nepaisant teisinių įspėjimų, vietinis baras „Little A’Le’Inn“, esantis visai šalia oro pajėgų bazės, vis dar laukė svečių kviesdamas juos su „Alienstock“ vėliava. Ir sulaukė. Tiesa, ne dešimčių tūkstančių, o kelių dešimčių. Nors ir tai Reičelio miesteliui su 50 gyventojų nėra mažai.

VIDEO: Alien enthusiasts arrive in Nevada despite canceled Area 51 event

Valdžiai – vienos išlaidos ir nervai

Sureagavo ir valdžios bei teisėsaugos institucijos: dėl numatyto reido parengtas skubių veiksmų planas. Pagal pradinį planą sustiprintos pareigūnų pajėgos dėl viršvalandžių gana skurdžiai apylinkei finansinę naštą turėjo padidinti 30 tūkst. JAV dolerių, tačiau pastarosiomis dienomis jau kalbama apie 250 tūks. dolerių dydžio teisinį ieškinį šios akcijos organizatoriams, siekiant padengti išlaidas, kurių galima buvo išvengti.

„Manęs tai visai nedžiugina, nes mūsų apylinkė negali pasigirti dideliais finansiniais ištekliais ir tai yra potencialus nuostolis apylinkei. Apylinkės išlaidos gali viršyti ketvirtį milijono dolerių – nekalbant apie atlyginimus visiems daugiau nei 300 pareigūnų, kurie atvyksta palaikyti tvarkos“, – leidiniui „Gizmodo“ sakė Linkolno apylinkės šerifas Kerry Lee.

I jei iš tiesų bus pateiktas ieškinys dėl šių išlaidų, veikiausiai būtent M.Robertsas ir bus tos bylos atsakovas, nes, anot K.Lee, šis pokštininkas visuomet skelbėsi, jog tai yra „jo renginys“. Atitinkamai tai yra ir „jo atsakomybė“.

Savaime suprantama, sureagavo ir JAV Karinės oro pajėgos, kurioms vis dar priklauso ši bazė: šios JAV Kariuomenės šakos atstovai įspėjo, kad teritorijoje vykdoma aktyvi karinė veikla, personalo pratybos ir lėktuvų bandymai, todėl ji bus saugoma.

Vietos gyventojai prižiūrės nepasiruošusius stovyklautojus

Reičelio kaimo gyventojai šią akciją taip pat prisimins dar ilgai. Joergas Arnu, pro kurio namų langus matosi atšauktam festivaliui numatyta teritorija, sakė, kad savo 12 hektarų sklypą aptvėrė tvora, pastatė galingus šviestuvus ir pakabino ženklus „Įeiti draudžiama“.

Ir nors savo privačioje žemėje jis svečių nelaukia, su J.Arnu su kaimynais organizavo „priežiūros komitetą“, kuris baiminasi, kad nepasiruošusiems lankytojams pristigs vandens, maisto, šiukšliadėžių ir tualetų.

„Tie, kurie žino, kaip iškylauti dykumoje, galės gerai pasilinksminti“, sakė jis. Tačiau tuos, kurie atvažiuos apsiavę šlepetėmis ir apsirengę šortais, jis galėjo tik užjausti.

„Tokia apranga neapsaugo nuo visokių gyvių, gyvačių ir skorpionų. Naktį bus šalta. Jie neras to, ko ieško ir bus pikti“, – sakė J.Arnu.

Neapsieita ir be žiniasklaidos dėmesio: į renginio vietą suvažiavo didžiųjų naujienų agentūrų ir pagrindinių naujienų šaltinių žurnalistai, pranešinėjantys apie pasirengimą „šturmui“. O ir pokštų netrūksta: CNN befilmuojant siužetą apie netikėtą žmonių sambūrį vaizdo kameros stebėjimo lauke pasirodė vyrukas, bėgantis Naruto stiliumi – pasilenkęs į priekį ir išmetęs rankas atgal (būtent tokia buvo pradinė šturmo idėja – milijonai žmonių Naruto bėgimo stiliumi sulaužo bet kokias bazės gynybines linijas ir griebiasi viduje tūnančių nežemiškų paslapčių viešinimo).

VIDEO: Man naruto runs behind reporter as people arrive near Area 51.

Nors paskutinė informacija, internete sklindanti iš Nevados dykumos, verčia manyti, kad visgi bazės nešturmuos nei milijonai, nei dešimtys tūkstančių, nei netgi tūkstančiai – gal tik dešimtys nuotykių ieškotojų turės nuotraukų bei prisiminimų iš tuščios dykumos, kur niekas taip ir neįvyko. Bet Lietuvoje visa tai veikiausiai sužinosime tik vėlyvą penktadienio vakarą arba šeštadienį ryte.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:42
01:24
24:49

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT