Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 13d. 10:55

Atrastas naujas žmogaus ragenos sluoksnis palengvins akių operacijas

Akis
Kadras iš „YouTube“ / Akis

Naujausias žmogaus anatomijos elementas yra vos 15 mikronų storio. Jo atradimas gerokai palengvins akių operacijas, kurios, be kita ko, turėtų tapti ir saugesnės.

Notingemo universiteto oftalmologijos profesorius Harminderis Dua atrado naują žmogaus ragenos sluoksnį, kurį pavadino Dua sluoksniu.

Dua sluoksnis yra galinėje žmogaus ragenos dalyje – iki šiol mokslui buvo žinomi tik penki rageną sudarantys sluoksniai. Naują sluoksnį H.Dua su kolegomis atrado į tyrimams paaukotų donorų akių kampučius pūsdami oro srovę ir regėjimo organus stebėdami pro elektroninį mikroskopą – taip buvo nuskenuojamas kiekvienas atsiskyręs ragenos sluoksnis.

Tyrėjai įsitikinę, kad Dua sluoksnio įplyšimas yra ragenos hidropsės (angl. corneal hydrops) – sutrikimo, dėl kurio ragena nuolat gausiai ašaroja, yra pavandenijusi – priežastis. Anot H.Dua, žinios apie naująjį ragenos sluoksnį gali smarkiai patobulinti ragenos transplantacijų operacijas.

„Tai – labai svarbus atradimas, reiškiantis, kad reikės tikrąja to žodžio prasme perrašyti oftalmologijos vadovėlius, – nesikuklina H.Dua. – Žvelgiant iš klinikinės perspektyvos, yra daug ligų, veikiančių galinę ragenos dalį, kurių etimologiją viso pasaulio gydytojai jau pradeda sieti su atrastojo sluoksnio buvimu, nebuvimu ar įplyšimu.“

Tyrimo rezultatai ir informacija apie atradimą publikuota žurnale „Ophtalmology“.

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Video

07:48
01:24
00:30

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT