Dabar populiaru
Publikuota: 2021 vasario 23d. 16:10

COVID-19 pandemija – vaikų darželis, palyginus su klimato kaita

Rytas su besitęsiančia pūga Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Tokio snygio Lietuvoje jau senokai nebuvo

Šią žiemą Lietuvoje buvo prisnigę neįtikėtinai daug, tačiau pasak mokslininkų, tai nereiškia, kad klimato kaita nevyksta.

„Klimatas ekstremalėja, tai tų ekstremalių reiškinių daugėja. Visame pasaulyje kalbama apie tai, kad šiltėjant klimatui, atmosferoje gali susikaupti daugiau vandens garų, o tie vandens garai anksčiau ar vėliau pavirsta į kritulius“, – sako VU Hidrologijos ir klimatologijos katedros doktorantas Justinas Kilpys.

„Covid-19 pandemija yra vaikų darželis, palyginus su klimato kaita. Tai – kaip lėtinė liga“, – sako VU klimatologas prof. dr. Egidijus Rimkus. Tai – procesas, kurio pasekmes jausime ne vieną dešimtmetį.

VIDEO: Mokslo sriuba: pandemija yra vaikų darželis, palyginus su klimato kaita (1 dalis)

Pirmoje vietoje pagal taršą, dėl kurios ir vyksta itin spartūs klimato pokyčiai, yra Kinija. Antroje – JAV, o trečią užima ES valstybės. Nors naujasis JAV prezidentas Joe Biden pasirašė įsaką dėl šalies grįžimo į Paryžiaus klimato susitarimą, bet, pasak E. Rimkaus, Paryžiaus susitarimas neveikia: „Kaip visada, kai tokie sutarimai yra pasirašomi visų valstybių, tai reiškia, kad jis yra mažai vertingas.“

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT