Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Durys, kokių nesate matę net „Žvaigždžių karuose“

Neįprastos Klemenso Torgglerio durys
Youtube nuotr. / Neįprastos Klemenso Torgglerio durys
Šaltinis: Technologijos.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Apie tokias duris pasvajoti galėtų net ir prašmatniausiais erdvėlaiviais keliaujantys „Žvaigždžių Karų“ ar kitų panašaus pobūdžio fantastinių filmų herojai. Tiesa, pavadinti šį austrų dizainerio Klemenso Torgglerio kūrinį durimis būtų mažų mažiausiai įžeidimas. Tai veikiau inžinerijos magijos šedevras, paslankioji skulptūra ir iliuzionisto triukas viename.

Tokias taip pat ir durų funkciją atliekančias konstrukcijas K. Torggleris projektuoja ir gamina jau nuo 1997 metų. Kiekvienos jo sukurtos „durys“ – vis kitokios. Susipažinkime su keletu pagrindinių K.Trogglerio durų tipų.

Pradžiai – šviežiausias austrų dizainerio šedevras, kurį jis į svetainę „Youtube“ įkėlė prieš keletą dienų. Tai – dviejų strypų sistema. Ją sudaro du vienas virš kito sukryžiuoti strypai. Jie praveria ir suglaudžia du metalo kvadratus.

Ramybės būsenoje atrodo, kad jie yra vienas virš kito. Tačiau vos juos stumtelėjus, durų kvadratai tarsi mostelėjus burtų lazdele atsiduria vienas po kitu ir susiveria į pradinę būseną. Skirtumas tas, kad dabar durys jau atviros. 

Kita iš pažiūros identiška durų sistema turi tik vieną strypą. Tačiau čia kvadratus stumdo ne strypai, o už jų esanti rato sistema.

Dar įstabiau atrodo erdvinės durys: jos atveriamos ir užveriamos juda nebe dvimatėje plokštumoje, o trimatėje erdvėje.

Geriau už bet kokius žodžius įspūdį ir efektą perteiks tik vaizdas. Įstabiausia tai, kad užvertos durys atrodo kaip įprastos, dvimatės. O štai truktelėjus už rankenos, prasideda tikriausias trimatis virsmo stebuklas.

Įspūdingai atrodo ir kiti austrų dizainerio durų modeliai iš stiklo ir kt. medžiagų.

Technologijos.lt
Komentarai
Temos Išradimas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT