Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 12d. 17:26

ES netrukus gali sudaryti susitarimą su „Valneva“ dėl vakcinos nuo COVID-19

Vakcina
123RF.com nuotr. / Vakcina

Europos Komisija antradienį paskelbė užbaigusi žvalgomąsias derybas su prancūzų ir austrų biotechnologijų laboratorija „Valneva“ dėl galimo 60 mln. jos vakcinos nuo COVID-19 dozių nupirkimo.

EK jau yra pasirašiusi kontraktus su šešiomis kitomis laboratorijomis ir diskutuoja su JAV firma „Novavax“ dėl 200 mln. skiepų dozių.

Kai derybos su „Novavax“ ir „Valneva“ bus užbaigtos, Europa turės kontraktus su aštuoniomis skirtingomis laboratorijomis dėl daugiau kaip 2,5 mlrd. skiepų dozių.

„Tai darydami galime maksimaliai padidinti tikimybę, kad visi [mūsų] piliečiai galės gauti saugias ir veiksmingas vakcinas iki 2021 metų pabaigos“, – sakė už sveikatos apsaugą ir maisto saugą atsakinga Europos Komisijos narė Stela Kiriakides.

ES nurodė, kad pagal planuojamą kontraktą su „Valneva“ 27 bloko narės drauge iš pradžių nupirktų 30 mln. dozių, o vėliau galėtų įsigyti dar 30 mln. dozių.

„Valneva“ vakcina kuriama naudojantis inaktyvuotų virusų technologija, o ne informacinės ribonukleino rūgšties (iRNR) metodu, kurį pasitelkė „Moderna“ ir „Pfizer“ su „BioNTech“.

„Valneva“ gruodžio viduryje paskelbė pradėjusi klinikinius vakcinos bandymus su žmonėmis; šios vakcinos dozių jau yra užsisakiusi Jungtinė Karalystė.

ES šią vakciną turėtų patvirtinti paskutiniais šių metų mėnesiais.

ES jau pasirašė kontraktus su „AstraZeneca“, „Johnson & Johnson“, „Sanofi-GSK“, „Pfizer“ ir „BioNTech“, „CureVac“, „Moderna“.

Kol kas Europos vaistų agentūra (EVA) yra patvirtinusi dvi vakcinas: „Pfizer“ ir „BioNTech“, ir „Moderna“. Sausio pabaigoje EVA turi spręsti dėl „AstraZeneca“ vakcinos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT