Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 29d. 10:44

Fizinių ir technologijų mokslų centrui vadovaus dr. Gediminas Račiukaitis

Gediminas Račiukaitis
Gediminas Račiukaitis

Didžiausios Lietuvoje veikiančios mokslinių tyrimų įstaigos Fizinių ir technologijų mokslų centro (FTMC) pirmajame naujosios Mokslo tarybos posėdyje buvo išrinktas jos pirmininkas FTMC lazerinių technologijų skyriaus vadovas dr. Gediminas Račiukaitis.

Didžiausias dėmesys įgyvendinant naujos tarybos veiklas bus skiriamas mokslo sinergijai su Lietuvoje kuriama inovatyvia pramone.

Didžiausias dėmesys įgyvendinant naujos tarybos veiklas bus skiriamas mokslo sinergijai su Lietuvoje kuriama inovatyvia pramone.

Išrinktas Mokslo tarybos pirmininkas pakeitė šias pareigas ėjusį prof. habil. dr. Albertą Malinauską. Naująją FTMC tarybą, išrinktą naujai penkerių metų kadencijai, sudaro 17 narių, iš kurių 6 nariai – kitų įstaigų ar institucijų atstovai.

Šiemet, be naujai išrinktų FTMC darbuotojų, ją papildė ir didžiųjų universitetų – Vilniaus universiteto, Kauno technologijos universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto bei VšĮ „Perspektyvinių technologijų taikomųjų tyrimų instituto“ ir UAB „Ekspla“ atstovai.

„Džiugu, kad išrinktoje naujoje Mokslo taryboje atsirado tarpuniversitetinė komponentė ir ją papildė verslo įmonių atstovai. Suvieniję bendras jėgas, poreikius ir vizijas, drauge sieksime ne tik viso Fizinių ir technologijos mokslų centro veiklos efektyvumo didinimo, bet ir prisidėsime prie visos Lietuvos inovatyviosios pramonės katalizavimo“, – planais dalinasi FTMC direktorius prof. habil. dr. Gintaras Valušis.

Pagrindinis Fizinių ir technologijos mokslų centro Mokslo tarybos vaidmuo – strateginių FTMC veiklos krypčių nustatymas. Tarybos nariai įgyvendins  mokslo vystymuisi svarbius sprendimus ir tarpininkaus priimant pramonei aktualius klausimus.

„Mūsų centras turi rasti ir įtvirtinti savo vietą Lietuvos (ir ne tik) mokslo ir inovacijų kūrimo grandinėje. Čia aš matau pagrindinį naujos Mokslo tarybos veiklos uždavinį“, – teigia dr. Gediminas Račiukaitis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT