Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2015 birželio 10d. 23:18

Galvą persodinti pasišovęs italų chirurgas jau turi donorą – sunkiai sergantį rusą

Valerijus Spiridonovas
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr. / Valerijus Spiridonovas

Sunkiai sergantis rusas Valerijus Spiridonovas sako, kad ryšis kūno persodinimo operacijai tik tokiu atveju, jeigu ji išpildoma 99 proc.

Birželio 12 dieną JAV įvyks Amerikos ortopecijos ir neurologijos chirurgų akademijos konferencija, kurioje pasirodys italų neurochirurgas Sergio Canavero ir Verdigo Hoffmano sindromu sergantis programuotojas iš Rusijos V.Spiridonovas.

Italų chirurgas šio vyro galvą norėtų persodinti ant donoro kūno.

Rusas „The Daily Mail“ sakė, kad jeigu viskas vyks pagal planą, operacija galėtų būti atlikta 2017 metais, greičiausiai JAV.

Nesu beprotis, kuris svajoja, kad jam kuo greičiau nupjautų galvą. Operacija įvyks tik tada, kai visi bus įsitikinę, kad ji pasiseks 99 proc.

„Aš niekur neskubu. Aš nerėkiu, kad kas nors ateitų čia ir mane tuoj pat išgelbėtų. Esu ne šiaip paprastas pacientas, aš noriu įtikinti medikus, kad tokia operacija yra reikalinga. Nesu beprotis, kuris svajoja, kad jam kuo greičiau nupjautų galvą. Operacija įvyks tik tada, kai visi bus įsitikinę, kad ji pasiseks 99 proc.“, – sakė jaunas vyras.

Jis teigė apsisprendęs galutinai ir prisipažino, kad bijo operacijos: „Tačiau tai ne tik labai baisu, bet ir labai įdomu. Suprantu, kad pavojų daug. Aš privalau tai išbandyti ant savęs, o mano šeima mane palaiko.“

Neurochirurgas leidiniui sakė, kad tai bus ne tik chirurginė procedūra: „Operacija turės politinę reikšmę. Sovietų sąjunga pirmoji išsiuntė žmogų į kosmosą, JAV astronautai pirmieji išsilaipino Mėnulyje. Šalis, kurioje bus atlikta pirma tokia operacija, taps lydere šioje srityje.“

Pasak S.Canavero, jei jo operacijai pinigų skirs Bilas Gatesas ar Dmitrijus Ickovas, jis tai paskebs visam pasauliui.

Konferencijoje jis nori visiems įrodyti, kad tokia operacija yra įmanoma.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT