Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 17d. 13:34

Į Tokijo olimpines žaidynes atvyko pirmieji svečiai: Ebolos ir dar keturi mirtini virusai

Ebolos virusas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ebolos virusas

Ateinančių metų liepą Japoniją užplūs milžiniškas lankytojų skaičius – jie sugužės į Tokijo olimpines žaidynes. Ir dauguma jų veikiausiai nežinos, kad ruošiantis jų atvykimui į Japoniją iš užsienio buvo atgabenti keli itin pavojingi svečiai, tarp kurių – ir Ebolos virusas, rašo „Science Alert“.

Mirtiną ligą sukeliantis virusas kartu su keturiais kitais pavojingais patogenais į Japoniją praėjusį mėnesį buvo atgabentas šios šalies vyriausybės nurodymu – jie yra reikalingi tam, kad šalies mokslininkai galėtų juos išanalizuoti ir paruošti apsaugos priemones nuo galimo ligų protrūkio per pačias olimpines žaidynes.

Kartu su Ebolos virusu į Japoniją atkeliavo dar keturi virusinių hemoraginių ligų sukėlėjai – Krymo-Kongo hemoraginės karštinės, Pietų Amerikos hemoraginės karštinės, Marburgo ligos ir Lassa karštinės sukėlėjai.

Nė vieno iš šių pavojingų virusų jokioje Japonijos laboratorijoje iki šiol nėra buvę. Apskritai tai yra pirmas kartas, kai pačios pavojingiausios biologinių agentų klasės (4 biologinės saugos lygio) atstovai pateko į šios šalies tyrimų įstaigas.

Virusus tiriantiems Japonijos mokslininkams tai bus beprecedentė galimybė pirmą kartą paanalizuoti labai sunkiai gaunamus mėginius ir pademonstruoti savo laboratorijų galimybes.

„Tai yra išskirtinis laikas, išskirtinis įvykis“, – sakė Japonijos Nacionalinio infekcinių ligų instituto (NIID) direktorius Masayuki Saijo.

Patogenai atgabenti į NIID laboratoriją Tokijo vakariniame Musashimurayama rajone. Vietos gyventojų požiūris į tokio pavojingo kaimyno atvežimą – prieštaringas.

Liepą, kai buvo oficialiai patvirtinta, kad virusai bus gabenami į Japoniją, šalies sveikatos apsaugos ministras Takumi Nemoto paskelbė, kad turi vietinės Musashimurayama savivaldos atstovų pritarimą.

„Šiuo klausimu pasiekėme gerą supratimo lygį. Tai yra svarbus žingsnis link mūsų saugumo“, – sakė ministras.

Bet supratimo lygis pasiektas tik su Musashimurayama meru Masaru Fujino. Vietos gyventojai nėra nei tokie supratingi, nei labai laimingi, kad visai greta jų bus Ebolos virusas ir, nepaisant visų protrūkio suvaldymo protokolų, baiminasi ligos protrūkio.

„Nesąmonė, kad vyriausybė nurodo mums priimti šį planą dėl olimpinių žaidynių. Mes susirūpinę ir negalime to priimti“, – leidinio „Asahi Shimbun“ žurnalistams praėjusiais metais, kai dar buvo tik svarstomi virusų atsigabenimo planai, sakė vietos gyventojų atstovas.

Visgi gyventojų susirūpinimo barjeras buvo įveiktas ir planas yra vykdomas, o NIID vadovai tvirtina, kad šių virusų neištyrimo keliama grėsmė yra gerokai didesnė už grėsmę nesuvaldyti viruso Japonijos teritorijoje – ypač besiartinant 2020 m. Tokijo olimpinėms žaidynėms.

„Nors Japonijoje šios ligos protrūkių nėra buvę, 2020 metais į olimpines žaidynes Tokijuje atvyks milžiniškas kiekis žmonių ir padidėja grėsmė, kad į šalį nekontroliuojamai atvyks kuris nors iš šių virusų“, – sakė M.Saijo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:09
04:46
07:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT