Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 14d. 15:19

Indonezijoje iš ugnikalnio liejasi mėlynai švytinti lava

Ugnikalnis Indonezijoje Kawah Ijen
Youtube nuotr. / Ugnikalnis Indonezijoje Kawah Ijen

Fotografas Olivieris Grunewaldas apie Kawah Ijen ugnikalnį Indonezijoje pirmąkart sužinojo 2008 m. Dabar čia veikia sieros kasykla. O naktimis šis Indonezijos kalnas virsta nežemiško kraštovaizdžio vieta: iš jo kraterio angų veržiasi mėlynai švytinti lava.

O.Grunewaldas su kolega Régisu Etienne'u prie ugnikalnio praleido visą mėnesį – jį fotografavo ir filmavo. Mėlynai švytinčios lavos srautai atrodo išties neįtikėtinai. Tačiau darbo sąlygos ant ugnikalnio, švelniai tariant, buvo gana žalingos sveikatai – net ir atsižvelgiant į tai, kad vyrai dirbo su dujokaukėmis. Tiesa, sieros kasyklos darbininkai tokiomis sąlygomis ir tarp tų pačių nežemiškai mėlynų ugnelių dirba nuolatos.

„Siera iš Kawah Ijen kraterio kasama jau daugiau kaip 40 metų, – pasakoja O. Grunewaldas. – Kad uždirbtų dvigubai daugiau, kai kurie kalnakasiai darbuojasi ir naktimis, kai elektriniu mėliu švyti ugnikalnio spjaudoma sieros rūgštis. Dieną to nežemiško švytėjimo nematyti. O kyla jis iš Kawah Ijen kraterio gelmių. Mėlynai švytintys įkaitintos skystos sieros srautai šauna net į 5 m aukštį – jie atiteka iš angos, vedančios prie didžiausio planetoje požeminio rūgšties ežero."

Gamtoje tai, kas gražu, neretai būna mirtinai pavojinga.

„Tačiau kalnakasiai čia kvėpuoja labai nuodingais garais, – atkreipia dėmesį O. Grunewaldas. – Juk pro kraterio angas veržiasi 115 laipsnių temperatūros pagal Celsijų įkaitusi skysta siera. Šio gyvojo Žemės kraujo gavyba kainuoja sveikatą. Mėlynoje šviesoje darbininkai kasa sierą, kurios kilogramą parduoda už maždaug 4 eurocentus. Dirbant naktimis, per parą išgaunama tik apie 160-200 kg sieros. Indonezijoje išgaunama siera yra viena gryniausių pasaulyje. Ji naudojama maisto ir chemijos pramonėje.

Technologijos.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT