Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 4d. 13:32

Internetą sužavėjo jūrų žvaigždės „užpakalis“, kuris visai nėra užpakalis

Cinoberio jūrų žvaigždė
Twitter/@Babyshoujo nuotr. / Cinoberio jūrų žvaigždė

Cinoberio jūrų žvaigždės (Mediaster aequalis) garsėja savo ryškiai raudonai oranžine spalva ir penkių galūnių simetriškumu. Ir nors tai yra labai gražūs jūrų sutvėrimai, įprastai jie pernelyg akies netraukia ir interneto sensacijomis netampa. Tačiau vienas šios rūšies atstovas tapo išimtimi dėl vienos kūno dalies, kuri paprastai nėra siejama su jūrų žvaigždėmis: ryškiai raudono pasturgalio, rašo „Live Science“.

Socialinio tinklo naudotojas @Babyshoujo neseniai nufotografavo ir išplatino daugybę internautų sužavėjusią jūrų žvaigždę, prikibusią prie uolienos Longbičo Ramiojo vandenyno akvariume, Kalifornijoje (JAV).

Nuo nuotraukos išplatinimo birželio 30 dieną šis vaizdelis sulaukė daugybės komentarų ir juokelių. Nesuskaičiuojamas skaičius komentatorių iškart atrado šio jūrų gyvūno sąsają su animacinio serialo „Kempinukas plačiakelnis“ veikėju Patriku, kuris labai dažnai išdidžiai atkiša savo apvalų raudoną pasturgalį. Tačiau jūrų biologijos ekspertai labai greitai paaiškino, kad tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip užpakalis, iš tiesų yra visai ne užpakalis.

Cinoberio jūrų žvaigždės gyvena ties viršutine atoslūgio linijos riba, ant uolienų Ramiojo vandenyno rytinėje pakrantėje. Jų gyvenamoji teritorija nusidriekusi nuo Bajos Kalifornijoje iki Aliaskos. Dygiaodžių tipui priskiriamas gyvūnas yra giminingas jūrų agurkams ir jūrų ežiams.

Ir nors šie gyvūnai turi išeinamąją angą, ji yra pačiame žvaigždės centre, tačiau nieko panašaus į užpakalio „skruostus“, skirtingai nei animacinis veikėjas Patrikas, jie neturi. Tai, ką matome nuotraukoje, iš tiesų yra žvaigždės rankų raumenys, įsitempę bandant išsilaikyti ant uolienos, aiškino Ramiojo vandenyno akvariumo žuvų ir bestuburių kuratorius Nate'as Jarosas.

Kadangi jūrų žvaigždžių kūnas yra išsidėstęs vertikaliai, dėl gravitacijos poveikio šio gyvūno vidinės struktūros gali „nusmukti“, taip susidarant figūroms, galinčioms priminti žmogaus užpakalį, aiškino N.Jarosas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:23
02:06
02:08

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT