Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įspūdingiausios cheminės reakcijos iš arti

Cheminė reakcija
Vimeo stop kadras / Cheminė reakcija
Šaltinis: Technologijos.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kas dieną aplink mus ir net mūsų organizme vyksta tūkstančiai cheminių reakcijų. Daugelio iš jų mes nepastebime, tačiau šis pagreitinto vaizdo įrašas priverčia dėl to gailėtis.

Žiūrėti į šias miniatiūrines chemines reakcijas iš arti yra tas pats, kas pasinerti į fantastinį geometrinių formų pasaulį, kupiną spalvų bei įvairiausių tekstūrų.

Šis video – tai tik dalis trumpų vaizdo įrašų serijos, kuri atskleidžia tikrąjį chemijos grožį. Jame matyti cinko kristalų, sidabro chlorido nuosėdų, įvairių tirpalų susidarymas. Taip pat užburiantis kristalizacijos vyksmas, spalvos kitimo procesas, burbuliavimas ir kt.

Šis video – tai tik dalis trumpų vaizdo įrašų serijos, kuri atskleidžia tikrąjį chemijos grožį. Jame matyti cinko kristalų, sidabro chlorido nuosėdų, įvairių tirpalų susidarymas. 

Suderinta su kruopščiai parinktu garso takeliu, ši vaizdinė priemonė išties užburia. Pasinaudodami ja, mokslininkai tikisi populiarinti chemijos mokslą – padaryti jį lengviau prieinamu bei įdomesniu plačiajai visuomenei.

„Gražioji chemija“ (ang. „Beautiful Chemistry“) yra projektas, kurį sukūrė Kinijos mokslo ir technologijų universiteto komanda bendradarbiaudama su Tsinghua Universiteto leidykla. Filmuotą medžiagą montavo ir redagavo Yanas Liangas.

Projektą sudaro keletas trumpametražių filmų, sukurtų naudojantis 4K UltraHD kamera. Ji leido komandai užfiksuoti išraiškingiausias chemines reakcijas be įprastų trukdžių, tokių kaip bandymų vamzdeliai, stiklinės ar kita laboratorijos įranga.

Technologijos.lt
Komentarai
Temos Chemija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT