Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 2d. 21:00

Italų mokslininkas mano galintis persodinti žmogui galvą

Operacinė
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Operacinė

Medicinos mokslų daktaras Sergio Canavero iš Turino universiteto (Italija) neseniai paskelbė mokslinį straipsnį, kuriame apibūdino žmogaus galvos persodinimo operaciją. Pasak jo, esamomis medicinos išsivystymo sąlygomis tai visiškai įmanoma, nors ir daug lėšų reikalaujanti, procedūra, rašoma TheVerge.com.

Atviros prieigos moksliniame žurnale „Surgical Neurology International“ publikuotame straipsnyje medikas detaliai aprašo visą galimos operacijos eigą, kurios metu galvos nupjovimas su itin aštriu peiliu būtų atliktas taip, kad atsivėrę du stuburo kanalai galėtų būti sėkmingai prijungti prie kito žmogaus kūno. Būtent dėl nugaros smegenų sujungimo problemų šiuo metu tokia operacija yra sunkiai įmanoma, tačiau S.Canavero mano, kad dabartinės medicinos technologijos tokio darbo atlikimui yra pažengusios pakankamai.

Savo procedūrą mokslininkas grindžia Amerikiečių neurochirurgo Roberto White‘o ir jo vadovaujamos komandos dar 1970 m. makakoms atlikta galvos persodinimo operacija. S.Carnavero numatytoje operacijos koncepcijoje numatoma tiksliai nupjovus žmogaus galvą atšaldyti ją kartu su atsivėrusia nugaros smegenų dalimi iki 18 laipsnių pagal Celsijų, tuomet išsiurbti iš jos visą kraują, o galiausiai sujungti stuburo kanalus naudojant specialų neorganinį polimerinį junginį. Pasak mediko, tokios operacijos jau buvo sėkmingai atliktos su šunimis ir jūrų kiaulytėmis.

S.Canavero teigia, kad daugiausia sunkumų turėtų kilti sujungiant galvos smegenų nervinių ląstelių tinklą su tuo, kuris yra kūne, tačiau chirurgas pažymi, kad net kelių teisingai sujungtų ląstelių turėtų pakakti kai kuriems valingiems paciento judėjimo veiksmams atlikti. Iš nugaros smegenų kylanti natūrali elektrinė stimuliacija taip pat turėtų paskatinti plastiškumo tarp nervinių ląstelių atsiradimą – neuronų tinklo persitvarkymas padėtų galvai „perprasti“, kaip valdyti naują kūną.

Italų mokslininkas mano, kad jo numatyta galvos persodinimo operacija turėtų kainuoti 8,5 mln. svarų sterlingų, o užtrukti apie 36 valandas – pats galvos persodinimas neturėtų tęstis ilgiau nei valandą, o tiek donorui, tiek recipientui galvos turėtų būti nupjautos tuo pat metu, rašoma „The Telegraph“. Pasak S.Canavero, šiam darbui atlikti reikėtų 100 medikų komandos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT