Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Japonai atrado paprastą būdą bet kurią kūno dalį paversti perregima

Japonų neurofiziologai išmoko perregima paversti bet kurią kūno dalį, net galvos smegenis. Tokios procedūros metu nepažeidžiama nei organo struktūra, nei forma, todėl sudaromos galimybės tyrinėti gyvų organų sandarą ir funkcionavimą, rašoma žurnalo „Nature Neuroscience“ straipsnyje. Viskas, ko reikia, kad organas taptų permatomas – fruktozės tirpalas.
Žmogaus smegenų funkcionavimas yra viena didžiausių žmonijos paslapčių.
Žmogaus smegenų funkcionavimas yra viena didžiausių žmonijos paslapčių. / Reuters/Scanpix nuotr.
Temos: 2 Organas Skaidrumas

„Beveik visos egzistuojančios mūsų metodikos analogijos yra ypatingai ribotos, nes sukelia cheminius ir morfologinius pasirinkto organo pokyčius, o ir tų metodų taikymas atima labai daug laiko, – aiškina novatoriško metodo autorius iš Kijoto universiteto (Japonija) Takeshis Imais. – Mūsų metodika „SeeDB“ labai paprasta, lengvai įvykdoma, saugi, nereikalaujanti jokių specialių instrumentų. Šią metodiką bus galima taikyti pačiuose įvairiausiuose tyrimuose, taip pat ir tyrinėjant žmogaus galvos smegenų neuronus.“

T.Imais su kolegomis paversti bet kurią kūno dalį permatoma išmoko eksperimentuodamas su ypatingais tirpalais, kurie gali keisti įvairių kūno organų regimųjų bangų lūžio koeficientą. Kaip aiškina biologai, didesnė šio koeficiento reikšmė „nematomomis“ paverčia kūno audiniuose esančias riebalų ir cukrų molekules, kurios įprastomis sąlygomis sugeria regimojo spektro bangas.

Vykdydami eksperimentus mokslininkai pastebėjo, kad idealiu bangų lūžio koeficientu pasižymi +37°C fruktozės tirpalas. Biologai papildė jį ypatingomis medžiagomis, kurios slopina tarp fruktozės ir kai kurių kitų audiniuose esančių medžiagų kylančias reakcijas. Tyrėjai tirpalą išbandė su laboratorinių pelių embrionais, taip pat su šių graužikų jauniklių ir suaugusių individų smegenų audiniais.

Pasirinktus audinius specialiame fruktozės tirpale išmirkius tris paras, mėginiai virto visiškai perregimi. Mokslininkų teigimu, nei preparavimui parinktų audinių ląstelinė struktūra, nei forma nepakito, nebuvo pažeista ar deformuota, o tai reiškia, kad šią metodiką galima taikyti tyrinėjant praktiškai bet kurių kūno organų funkcijas. T.Imais su kolegomis ypatingo susidomėjimo tikisi iš galvos smegenis tyrinėjančių kolegų – šio organo audinių skaidrumas sudarytų sąlygas atsekti visus stambiųjų neuronų grandinių elementus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius