Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip penktadaliu sumažinti globalinį atšilimą?

Kepsnys ant grotelių
Fotolia nuotr. / Kepsnys ant grotelių
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Mėsos industrija yra vienas labiausiai prie globalinio atšilimo prisidedančių veiksnių, ji tiesiogiai ar netiesiogiai atsakinga už 14, 5 proc. pasaulio šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, o pasaulinis mėsos suvartojimas vis auga. Kai skurdžiose šalyse žmonės pradeda gyventi geriau, jie pradeda pirkti daugiau mėsos. Didėjant gyventojų populiacijai mėsos suvartojimo padariniai globaliniam atšilimui gali būti katastrofiški.

Tinklalapio slate.com redaktorė Lv. Anderson, remdamasi 2009 m. darytu Nyderlandų aplinkos vertinimo agentūros tyrimu, svarsto, kokį poveikį globaliniam atšilimui galėtų padaryti globalus veganizmas.

Mokslininkai paskaičiavo, kad atsisakius mėsos ir gyvulinės kilmės produktų, žemės ūkio sukeliamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisija sumažėtų 17 proc., metano – 24 proc., o azoto suboksido – 21 proc. iki 2050 metų.

Dabar gyvūnų svorio augimą ir ligų prevenciją skatinančių antibiotikų kūrimas yra vienas pagrindinių antibiotikų kūrimo variklių.

Veganizmas pasaulyje maždaug penktadaliu galėtų sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį.

Olandų mokslininkai taip pat nustatė, kad tarptautinis vegetarizmas ir veganizmas sumažintų dujų kiekį gerokai mažesnėmis investicijomis nei atsinaujinančių energijos išteklių diegimas ar milžiniškos baudos už viršytas anglies dioksido kvotas. Tarptautinis vegetarizmas nesustabdytų globalinio atšilimo, tačiau jį galėtų reikšmingai sumažinti.

Tiesa, svarstant tokį scenarijų nebuvo skaičiuotas galimas žalingas poveikis pasaulio ekonomikai dėl sumažėjusio Bendrojo vidaus produkto (BVP) ir kitų veiksnių. 2006 m. daryto Jungtinių Tautų tyrimo duomenimis, pasaulinė gyvulių produkcija sudaro 1, 4 proc. pasaulio ekonomikos BVP. Vien su mėsa susijusios produkcijos gamybos ar gyvulių auginimo srityje dirba 1,3 mlrd. žmonių, iš kurių 990 mln. yra neturtingi.

Kitas neigiamas poveikis visiškai atsisakius mėsos pasaulio ekonomikai kiltų dėl laisvos žemės – maždaug ketvirtadalis pasaulio žemės (neskaitant ledynų) yra susijusios su gyvulių auginimu. Pasak olandų mokslininkų, 2, 7 mlrd. hektarų žemės dabar auginama gyvulių šėrimui reikalinga produkcija. Padidėjus nedirbamos žemės kiekiui, jos kaina gerokai sumažėtų.

Dar viena rizika yra susijusi galimu antibiotikams atsparių infekcijų atsiradimu. Dabar gyvūnų svorio augimą ir ligų prevenciją skatinančių antibiotikų kūrimas yra vienas pagrindinių antibiotikų kūrimo variklių.

Taigi viską susumavus, galime tik įsivaizduoti, kaip gyventų žmonija su šimtais milijonų bedarbių, pustuščiais žemės plotais ir klestinčiomis bakterijomis.

Tačiau, kaip pažymi Lv. Anderson, masinis mėsos vartojimo mažinimas, ypač metano dujas išskiriančių gyvūnų, kaip galvijai, avys ar ožkos, galėtų reikšmingai sulėtinti globalinį atšilimą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT