Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 4d. 12:33

Kas greičiau nukris vakuume: plunksna ar boulingo kamuolys?

Boulingo kamuoliukas ir plunksna vakuume žemyn krenta vienodu greičiu
Youtube nuotr. / Boulingo kamuolys ir plunksna vakuume žemyn krenta vienodu greičiu

Jeigu mokykloje stropiai lankėte fizikos pamokas greičiausiai žinosite, kad nei plunksna, nei boulingo kamuolys lenktynių nelaimės.Pirmą kartą dar Galilėjus nustatė, kad jei vakuume iš vienodo aukščio bus paleisti du daiktai, nepriklausomai nuo jų svorio, abu žemyn nukris vienodu metu. Kasdieniniame gyvenime šio reiškinio negalime pamatyti dėl oro pasipriešinimo.

Idealus būdas pademonstruoti, kaip oro pasipriešinimas veikia, yra paleisti plunksną ir boulingo kamuoliuką – du skirtingos formos ir masės daiktus. Dėl masės ir formos plunksna susiduria su didesniu oro pasipriešinimu ir jai reikia gerokai daugiau laiko nukristi ant žemės.

Britų fizikas Brianas Coxas nutarė pasižiūrėti, kaip viskas vyksta vakuume. Jis filmavo laidą BBC2 laidai „Human Universe“ ir apsilankė didžiausioje pasaulyje barokameroje – NASA „Space Power Facility", Ohajuje.

Kai kamera nėra naudojama, joje yra apie 30 tonų oro, o kai ji įjungta, sukuriamas dirbtinis vakuumas, kuriame oro lieka vos du gramai. Vaizdo įraše rodoma, kas nutinka, kai plunksna ir boulingo kamuoliukas numetami žemyn įprastinėmis sąlygomis, ir vakuume.

Temos: 3 Plunksna Fizika NASA

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:28
03:17
02:11

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT