Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2012 spalio 27d. 20:08

Kinijoje bus statomas įspūdingas „ekomiestas“, priimsiantis 80 tūkst. gyventojų

Būsimasis Čengdu Tianfu miestas sunaudos 48 procentais mažiau energijos ir 58 procentais mažiau vandens nei įprastas tokio dydžio miestas.
Smithgill.com nuotr. / Būsimasis Čengdu Tianfu miestas sunaudos 48 procentais mažiau energijos ir 58 procentais mažiau vandens nei įprastas tokio dydžio miestas.

Nuo pamatų turintis iškilti įspūdingas Čengdu Tianfu miestas turėtų tapti pavyzdžiu gyventojų pertekliaus kamuojamoje Kinijoje. Miestas įsikurs kito, net 14 milijonų gyventojų turinčio megapolio pašonėje.

Čikagoje įsikūrusi architektūros firma sukūrė įspūdingą planą miestui, kurį planuojama pastatyti per  maždaug aštuonerius metus. Manoma, kad mieste gyvens maždaug 80 tūkstančių gyventojų, rašo Popsci.com.

Smithgill.com nuotr./Taip atrodys planuojamo Čengdu Tianfu miesto gatvės.
Smithgill.com nuotr./Taip atrodys planuojamo Čengdu Tianfu miesto gatvės.

Čengdu Tianfu miestas bus glaudžiai susijęs su kitu 14 mln. gyventojų turinčiu magapoliu. Architektūros kompanija „Adrian Smith + Gordon Gill Architecture“ planuoja, kad būsimasis Čengdu Tianfu miestas sunaudos 48 procentais mažiau energijos ir 58 procentais mažiau vandens nei įprastas tokio dydžio miestas. Jis bus itin ekologiškas: atliekų perdirbimas užtikrins šildymą šaltuoju metų periodu, o kogeneracinė jėgainė, naudodama specialias technologijas, tieks elektrą ir karštą vandenį.

Netradicinis miestas užims tik 1,3 kvadratinio kilometro. Šis plotas maždaug atitiktų 245 futbolo aikštelių dydį. Atsižvelgiant į numatoma populiaciją, toks plotas – itin mažas. Anot projekto autorių, tokia ir yra pagrindinė įspūdingo projekto idėja – kelionė pėsčiomis mieste užtruktų ne daugiau nei 15 minučių.

Architektas Gordonas Gillas teigė, kad šio projekto esmė – išlaikyti glaudų gyventojų ryšį su gamta. „Mes suprojektavome tankiai apgyvendintą ir vertikalų miestą, kuris puikiai dera su jį supančia žalia aplinka. Miesto gyventojai bus harmonijoje su gamta“, – teigė vienas iš projekto autorių.

Tikimasi, kad itin didelio tankumo miestas taps sektinu pavyzdžiu šalyje. Statybas planuojama pradėti jau rudens pabaigoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT