Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klimato kaita vienoje nuotraukoje: baltosios meškos pirmą kartą pastebėtos ėdančios delfinus

N-18
Baltoji meška ėda delfiną
polarresearch.net nuotr. / Baltoji meška ėda delfiną
Šaltinis: 15min
0
A A

Baltosios meškos pirmą kartą aptiktos gaudančios ir ėdančios delfinus – po to, kai šie jūros žinduoliai buvo priversti plaukti šiaurėn į Arkties vandenyną dėl šylančio klimato, rašo „The Independent“. Ko nesuėsdavo, meškos „užšaldydavo“.

Delfinai į šiaurę plaukdavo tik esant šiltoms vasaroms – tačiau praėjusiais metais jie į Arkties vandenyną patraukė pavasarį.

Meškos delfinus gaudė panašiai kaip ir ruonius, kuriais paprastai minta. Ir delfinai, ir ruoniai retkarčiais išnyra pro ledo properšas, kad įkvėptų oro. Prie jų grobio ir laukia baltosios meškos.

Mokslininkai šį meškoms neįprastą elgesį pirmą kartą pastebėjo 2014 m. Nuo to laiko mažiausiai šešios skirtingos meškos buvo pastebėtos ėdančios delfinus, skelbiama jų ataskaitoje. 

Kai pasisotindavo delfinu, meškos likusį žinduolio kūną užversdavo ledu – kad jį pabaigti galėtų vėliau. Toks elgesys – itin retas baltosioms meškoms. Mokslininkai mano, kad jos taip elgtis išmoko, nes trūksta maisto.

Mokslininkų ataskaitoje rašoma, kad meškų šonkauliai – akivaizdžiai matyti net per kailį, jos yra be galo liesos. Arkčiai šylant, baltųjų meškų populiacija smarkiai mažėja. 

polarresearch.net nuotr./Baltoji meška ėda delfiną
polarresearch.net nuotr./Baltoji meška ėda delfiną
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT