Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 3d. 10:32

Kodėl britai galės būti skiepijami jau kitą savaitę, o ES vakcinas patvirtinti žada tik gruodžio gale?

Britai nuo koronaviruso sukeliamos ligos bus skiepijami jau nuo antros gruodžio savaitės
„Scanpix“ nuotr. / Britai nuo koronaviruso sukeliamos ligos bus skiepijami jau nuo antros gruodžio savaitės

Europos vaistų agentūra (EVA) trečiadienį tvirtino taikanti tinkamiausią vakcinos nuo pandeminio koronaviruso tvirtinimo metodą, Jungtinei Karalystei tapus pirmąja Vakarų šalimi, leidusia platinti šiuos skiepus.

EVA nurodė, kad vėliausiai iki gruodžio 29-osios surengs specialų susitikimą ir nuspręs, ar išduoti sąlyginį leidimą prekiauti „BioNTech“ ir „Pfizer“ kuriama vakcina.

Tačiau buvusios Europos Sąjungos narės JK ministrai pareiškė, kad „Brexit“ sudarė jiems sąlygas patvirtinti šią vakciną anksčiau už kaimynes Europoje, nes britų nebevaržo 27 šalių bloko taisyklės.

Iki gruodžio 31-osios, kai baigsis pereinamasis laikotarpis po „Brexit“, JK dar galioja ES prekiavimo vaistais taisyklės, bet šalis vakciną patvirtino pagal vieną ekstremalioms situacijoms numatytą Europos teisės nuostatą.

„EVA laikosi nuomonės, kad sąlyginis leidimas prekiauti (CMA) yra tinkamiausias kontrolės mechanizmas dabartinės ekstremalios pandeminės padėties“ sąlygomis, naujienų agentūrai AFP atsiųstame elektroniniame laiške nurodė EVA.

Ekstremalių visuomenės sveikatos situacijų atvejais vakcinų kūrėjai gali prašyti EVA sąlyginio leidimo prekiauti, kad būtų galima smarkiai paspartinti procesą, paprastai trunkantį ne vienus metus.

EVA sakė, jog tai apima „kontroliuojamą ir energingą“ laboratorinių tyrimų ir didelės apimties klinikinių bandymų duomenų studijavimą, prieš priimant galutinį sprendimą, ar tvirtinti vakciną.

„Tai būtini elementai, norint užtikrinti didelę piliečių apsaugą per masinio skiepijimo kampaniją“, – nurodė ES vaistų agentūra.

EVA būstinė iki praėjusių metų buvo Londone, bet, Didžiajai Britanijai išstojant iš ES, buvo perkelta į Amsterdamą.

ES ministrai gynė EVA. Vokietijos sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas anksčiau sakė: „Sumanymas yra ne būti pirmiems, bet turėti saugią ir veiksmingą vakciną.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

04:05
02:52
00:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT