Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 15d. 14:07

Kokio dydžio iš tiesų yra Afrika?

Gaublys
Scanpix. nuotr. / Gaublys

Kokio dydžio yra Afrika, palyginus su JAV ar Vakarų Europa? Daugelis pastarųjų vietų gyventojų greičiausiai atspėtų, kad Afrika yra kiek didesnė, tačiau tik nedaugelis žino, kokio dydžio šis skirtumas.

Tai privertė Vokietijos dizainerį Kai Krause'ą sukurti žemėlapį, kuris paskatintų žmones susivokti. Norint žemėlapyje pavaizduoti sferinę planetą, neįmanoma apsieiti be iškraipymų. Kartografai aistringai ginčijasi, kokiu būdu pasaulį pavaizduoti vienoje plokštumoje, tačiau dauguma sutinka, kad labiausiai paplitę žemėlapių vaizdavimo būdai yra prasti.

Problema ta, kad šiuose žemėlapiuose padidinamos šalys, esančios aukštose platumose, o esančios ties pusiauju – sumažinamos. Tai veda prie suvokimo, kad, pavyzdžiui, Europa yra didesnė nei Šiaurės Amerika.

„Afrika, kuri yra ties pusiauju, šiose projekcijose atvaizduojama itin prastai, – sako K.Krause'as. – Afrika yra tokia protą stingdančiai didelė, kad jos dydis viršija beveik visų, ką iki šiol esu sutikęs, pirmines nuostatas. Į Afrikos plotą tilptų JAV, Kinija, Indija, Japonija, taip pat ir nemaža dalis Europos.“

Kai'aus Krause'o nuotr./K.Krause'o vizualizacija parodo, kokio dydžio yra Afrika
Kai'aus Krause'o nuotr./K.Krause'o vizualizacija parodo, kokio dydžio yra Afrika

K. Krause'as šį žemėlapį sukūrė labai seniai, o jis vėl buvo prisimintas po Ebolos krizės, kuri daugelį europiečių atbaidė nuo kelionių į Afriką.

Žmonės baiminasi vykti į bet kurią Afrikos dalį. Turizmas nukentėjo ir tokiose vietovėse kaip Keiptaunas ar Tanzanija, nors jos nuo Ebolos židinio yra toliau nei, pavyzdžiui, turistus traukiantis Paryžius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT