Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kovai su koronavirusu suvienyta geriausių Lietuvos mokslininkų grupė

Pasaulyje plintant koronaviruso pandemijai ypač svarbu pasirinkti efektyviausias, adekvačias profilaktikos, gydymo, karantinavimo priemones ir strategijas. Tiksli ir operatyvi informacija užkerta kelią spekuliacijoms, padeda išvengti visuomenės panikos. Kita vertus, infekcijos plitimo dinamika ir kiti duomenys būtini siekiant priimti optimalius logistinius, epidemiologinius ir ekonominius sprendimus, rašoma pranešime spaudai.
Lietuvos mokslo premijų laureatų paskelbimo akimirka
Lietuvos mokslų akademija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Tai kompleksinė problema, nes tenka nuolat vertinti poveikį ne tik žmonių sveikatai, bet ir visos Lietuvos ekonomikai. Klaidos gali kainuoti gyvybes ir milijardus eurų.

Suprasdama naujausios informacijos apie COVID-19 svarbą visuomenei ir politikams, Lietuvos mokslų akademija (LMA) ėmėsi iniciatyvos suburti įvairių sričių specialistų pajėgas. Kovo 19 d. LMA Biologijos, medicinos ir geomokslų skyriaus biuro posėdyje patvirtinta LMA komisija dėl kvalifikuoto COVID-19 infekcijos vertinimo, komentavimo ir naujausių žinių skleidimo.

Komisijos sudėtis: pirmininkas prof. habil. dr. Vytautas Usonis, nariai – doc. dr. Tomas Kačergius, doc. dr. Sigita Burokienė, prof. dr. Aurelija Žvirblienė, prof. dr. Vytautas Kasiulevičius. Komisijos koordinatoriai: akad. Kęstutis Sasnauskas ir akad. Rūta Dubakienė.

LMA interneto svetainėje, pagrindiniame meniu punkte LMA COVID-19 rasite naujausią, geriausių Lietuvos specialistų parengtą ir komentuojamą informaciją apie viruso kilmę, jo pasireiškimo požymius, taikomus ir kuriamus diagnozavimo bei gydymo būdus, apie COVID-19 poveikį vaikams.

Pavyzdžiui, infekcijos specifinio gydymo apžvalgą rengia Vilniaus universiteto doc. dr. Sigita Burokienė ir prof. dr. Jolanta Gulbinovič. 2020 m. kovo 20 d. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pranešė, kad inicijuoja keturių daugiausiai žadančių vaistų globalinį megatyrimą – SOLIDARITY. Šiuo tyrimu bus vertinamas remdesiviro, chlorokvino ir hidroksichlorokvino, ritonaviro ir lopinaviro bei ritonaviro, lopinaviro ir interferono beta derinių efektyvumas ir saugumas gydant COVID-19 infekciją. Į tyrimą ketinama įtraukti tūkstančius pacientų visame pasaulyje. Pranešama, kad kiti nauji vaistai, pvz., favipiraviras, vaistas gripui gydyti, gali būti taip pat įtraukti į tyrimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius