Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kodėl NASA kuria masiniam naudojimui skirtą nosies purškiklį?

Kai kuriuos NASA išradimus galima rasti kiekvieno mūsų buityje. Vandens filtrai, dūmų jutikliai, prie kūno formos prisitaikantis „porolonas“ „Memory foam“ ir kt. JAV aeronautikos ir kosmoso agentūra spėjo ištobulinti šių technologijų pritaikymą kasdienėms reikmėms. O paskutinė naujovė tokių išradimų sąraše yra nosies purškiklis.
Nosies purškiklis
Nosies purškiklis / BFL nuotr.
Temos: 1 NASA

NASA kuria medikamento skopalamino nosies purškiklį. Skopalaminas mažina vadinamosios „jūros ligos“ efektą, kai dėl siūbuojančios aplinkos žmogui prasideda pykinimas. Aplinkos siūbavimą vidinė ausis registruoja net ir tada, kai akys nieko nepastebi. Tačiau „jūros liga“ galima susirgti ir priešingu atveju – kai siūbuoja ne aplinka, o regimas vaizdas.

Taip pykinti pradeda dėl to, kad galvos smegenys nusprendžia, jog prasidėjo haliucinacijos ir organizmas yra apnuodytas. Kad nuodai būtų pašalinti iš organizmo, suintensyvėja vėmimo refleksą skatinantys procesai. Nesunku įsivaizduoti, kad kosmose, kur yra nesvarumas, „jūros liga“ turėtų būti nereta viešnia.

JAV kosmoso agentūra mėgina komercializuoti nosies purškiklį, skirtą astronautams, Gynybos departamentui ir paprastiems mirtingiesiems. Testų rezultatai atskleidė, kad į nosį purškiama skopalamino versija „Intranasal Scopalamine“ („Inscop“) yra veiksmingesnė už ryjamas piliules.

NASA sutartis su bendrove „Epiomed Therapeutics, Inc.“, kaip tikimasi, leis medikamentą „Inscop“ padaryti prieinamą plačiosioms vartotojų masėms, nes farmacininkai tokio į nosį purškiamo medikamento bergždžiai ieškojo daugiau kaip 50 metų. NASA atstovai neslepia, kad ateityje tikisi rinkai pateikti daugiau medikamentinių preparatų.

„NASA mokslininkai ir inžinieriai mato, kad dalijimasis išradimais ir technologijomis su komerciniais partneriais leidžia išlošti abiem pusėms – tiek NASA, tiek privačiam sektoriui“, – bendradarbiavimo saitus grindžia NASA atstovas spaudai Williamas Jeffsas. – Taip abi pusės gauna ne tik ekonominės, bet ir intelektinės naudos.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius