Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 5d. 19:09

MJJ fondas skelbia 2020 metų konkursą užsienio universitetuose PhD baigusiems ir į Lietuvą atvykti norintiems mokslininkams

Pernai Mariaus Jakulio Jason fondas į Lietuvą sugrąžino septynis mokslininkus
Pernai Mariaus Jakulio Jason fondas į Lietuvą sugrąžino septynis mokslininkus

Filantropinis „Mariaus Jakulio Jason fondas“ siekia prisidėti prie konkurencingų užsienyje doktorantūrą baigusių lietuvių atlyginimų tiems, kurie nori savo akademinę karjerą tęsti Lietuvoje ir dalintis žiniomis su lietuvių studentais. MJJ fondas skelbia 2020 metų konkursą užsienio universitetuose PhD baigusiems ir į Lietuvą atvykti norintiems mokslininkams

"Praleidus daugiau nei 6 metus prestižinėse užsienio mokslo institucijose nusprendžiau, kad savo mokslines idėjas galiu lygiai taip pat realizuoti Lietuvoje, taip galėdamas prisidėti prie sėkmingos Lietuvos augimo ir mokslo populiarinimo. Tikiu, kad darbas savo šalyje gali teikti daug daugiau prasmės, įkvėpimo ir savirealizacijos. MJJ fondo skirta finansinė parama stipriai palengvino tokį apsisprendimą", – sako postdoktorantūros tyrėjas Kasparas Rakštys iš University of Queensland, Australijoje grįžęs į KTU cheminės technologijos fakultetą, dr. Vytauto Getaučio grupę, tęsti tyrimų organinių fotopuslaidininkių, skirtų naujos kartos saulės elementams, srityje.

Fondo atlyginimo grantą gali gauti užsienyje daktaro laipsnį apsigynęs mokslininkas, siekiantis karjerą tęsti Lietuvoje ir savo krypties žiniomis dalintis su Lietuvos universitetų studentais.

Pernai konkursą laimėjusių ir iš Japonijos, Australijos, JAV, JK atvykusių septynių tyrėjų atlyginimams fondas skyrė 220 900 Eur. Taip pat ir šiais metais, nepriklausomos komisijos ir universitetų atstovų atrinktiems, iš užsienio atvykti norintiems mokslininkams fondas iki trejų metų kas mėnesį skirs sumą atlygiui prisidedant prie universiteto mokamo atlyginimo, taip siekiant dėl geriausiųjų protų konkuruoti su Europos universitetais.

"Pastaruosius 11 metų dirbau mokslinį tiriamąjį darbą užsienio universitetuose. Per šį laiką turėjau puikias galimybes įgyti žinių ir patirties, bei užmegzti platų pažinčių ratą. Visą tą laiką taip pat stengiausi išlaikyti ryšius su Lietuva ir sulaukęs Vilniaus universiteto kvietimo nutariau sugrįžti. Apsispręsti padėjo MJJ fondo stipendija, kuri man padėjo palaikyti ryšius su kolegomis užsienyje ir išvykti į konferencijas bei darbinius susitikimus. Sugrįžęs į Lietuvą toliau aktyviai plėtoju savo pradėtą mokslinę temą, siekiu dalintis žiniomis ir patirtimi su studentais bei prisidėti prie vakarietiškos akademinės kultūros kūrimo", – sako į VU Teorinės fizikos ir astronomijos institutą grįžęs Vidas Regelskis, prieš tai dėstęs University of Hertfordshire, JK.

Fondo atlyginimo grantą gali gauti užsienyje daktaro laipsnį apsigynęs mokslininkas, siekiantis karjerą tęsti Lietuvoje ir savo krypties žiniomis dalintis su Lietuvos universitetų studentais. Registruotis gali tiek pats atvykti norintis mokslininkas, tiek ir jį pasikviesti siekiantis universitetas – fakultetų dekanai, prodekanai. Atlygį MJJ fondas skiria nuo vienų iki trejų metų.

„Dažnai girdžiu klausiant, kodėl lietuvis nusprendžia grįžti į Lietuvą. O kaip negrįžti? Juk išėjęs ryte į darbą arba tvarkyti reikalų, kiekvienas vėliau pareina atgal. MJJ fondo grantas neabejotinai palengvina grįžimą, nes visuomet nedrąsu, ar čia, Lietuvoje, reikalingos mano žinios ir patirtis, be to, kiek neramu, koks bus tas grįžimas. Labai norėtųsi grįžti prasmingai – tęsti darbą savo srityje, taip pat dalintis tuo, ką sužinojau ir išmokau per 12 metų studijų ir darbo Japonijoje ir Kinijoje.

Stebint diskusijas Lietuvos viešojoje erdvėje, kartais atrodo, kad mums pasaulis baigiasi kažkur ties artimiausiomis rytinėmis Europos Sąjungos kaimynėmis. Siekiu prisidėti prie šių ribų plėtimo Lietuvoje, kad gyventume neatsilikdami nuo pasaulio realijų ir priimtume tinkamus sprendimus“, – sako iš International University of Japan grįžusi Vida Macikėnaitė, šiuo metu tyrimus tęsianti ir savo žiniomis Kinijos užsienio ir vidaus politikos srityje besidalinanti KTU.

Paraišką pateikti kviečiame iki gruodžio 1 dienos registruojantis MJJ fondo puslapyje: http://mjjfondas.lt/kryptys/mokslas/

Turinčius klausimų apie sugrįžimo procesą ar darbą Lietuvos universitetuose kviečiame rašyti nes fondo atstovai pažadėjo su supažindinti su grantus 2019-2020 metais gavusiais ir į Lietuvą jau grįžusiais tarptautiniais mokslininkais apie kuriuos informaciją rasite čia: http://mjjfondas.lt/sekmes-istorijos/.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT