TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokslininkai atspausdino vaizdą aukščiausia įmanoma raiška

Mokslininkai nustatė, kad didžiausia įmanoma spausdinimo raiška yra 100 tūkst. taškų kvadratiniame colyje.
A*STAR nuotr. / Mokslininkai nustatė, kad didžiausia įmanoma spausdinimo raiška yra 100 tūkst. taškų kvadratiniame colyje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Mokslininkai sukūrė metodą, leidžiantį spausdinti spalvotas nuotraukas neįtikėtinai didele raiška. Iš tiesų, tai didžiausia raiška, kokią įmanoma išgauti, atsižvelgiant į žinomus fizikos dėsnius.

Paaiškėjo, kad didžiausia įmanoma raiška yra 100 tūkst. taškų kvadratiniame colyje (angl. dots per inch, dpi), praneša Scientificamerican.com. Palyginimui, šiuo metu didžiausia įmanoma lazerinių spausdintuvų raiška yra 10 tūkst. dpi.

Naudojant naująjį metodą, kiekvienas spausdinamo objekto taškas sudarytas iš keturių miniatiūrinių stulpelių, kurių viršūnė padengta auksu ir sidabru. Keičiant šių stulpelių aukštį (kalbama apie dešimtis nanometrų) ir atstumą tarp jų galima valdyti tai, kokią spalvą jie atspindi.

Singapūro Mokslo, technologijų ir tyrimų agentūros (A*STAR) mokslininkai naudodami šį medotą sugebėjo išgauti visą spalvų gamą. Tai jie įrodė atspausdindami 50 x 50 tšk. raiškos paveikslėlį „Lena“, kuris dažnai naudojamas spausdinimo bandymų metu.

Paaiškėjo, kad spausdinimo raiška turi ribą – maždaug 100 tūkst. dpi. Net naudojant tobuliausius optinius mikroskopus, kai atstumas tarp bet kokių dviejų struktūrų yra mažesnis nei pusė jų atspindimos šviesos bangos ilgio, spalva tampa išblyškusi.

Regimųjų spalvų vidutinis bangų ilgis yra 500 nanometrų, taigi aukščiausios raiškos vaizdas bus gaunamas tuomet, kai atstumas tarp taškų yra bent 250 nanometrų.

Tiesa, net tobulą regą turinčių žmonių akys negali pamatyti objektų, kurie yra mažesni nei 20 mikrometrų. Tačiau ši technologija ateityje gali pasitarnauti ne tik spausdinimo srityje, bet ir kitur. Pavyzdžiui, ji gali būti naudojama saugoti užšifruotai informacijai, arba pasitarnauti tobulinant fizines atminties laikmenas, tokias kaip „Blu-ray“ diskai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT