Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 9d. 11:55

Mokslininkai nustatė, kad egzistuoja ne viena, o keturios žirafų rūšys

Žirafos dantistas – paukštis
„Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr. / Žirafa

Ilgą laiką manyta, kad egzistuoja tik viena žirafų rūšis. Tačiau naujas mokslininkų tyrimas rodo, kad jos yra keturios, rašo sciencealert.com.

Tyrimo vadovė Maddie Steone iš Namibijoje įsikūrusios Žirafų saugojimo organizacijos sako, kad žirafų rūšys atsiskyrė prieš 1-2 mln. metų.

Iki šiol manyta, kad visos žirafos priklausė Giraffa camelopardalis rūšiai. Mokslininkai gyvūnus buvo suskirstę į devynis porūšius, kurie nustatyti pagal tam tikras paplitimu paremtas charakteristikas, kaip kūno spalva.

Tačiau naujas tyrimas rodo, kad iš tiesų egzistuoja keturios žirafų rūšys: pietų žirafa (Giraffa giraffa), Masai žirafa ( (G. tippelskirchi), tinklinė žirafa (G. reticulata) ir šiaurinė žirafa (G. camelopardalis).

Atradimą pavyko padaryti atlikus pirmą išsamią žirafų genetinę analizę, kuri buvo vykdyta pastaruosius septynerius metus.

Tyrėjai paėmė 190 Afrikoje gyvenančių žirafų audinių mėginių, kurios priklausė devyniems anksčiau nustatytiems porūšiams.

Mėginių skirtumai parodė, kad egzistuoja keturios atskiros žirafų rūšys, kurios tokios skirtingos, jog, panašu, viena su kita nesiporuoja.

Mokslininkų tyrimas praplečia mūsų biologijos žinias, tačiau labai svarbu, kad jo rezultatai gali būti pritaikyti siekiant išsaugoti žirafas.

Žirafų populiacija Afrikoje per pastaruosius 30 metų sumažėjo nuo maždaug 150 tūkst. iki mažiau nei 100 tūkst., daugiausiai dėl gyvenviečių praradimo. Kadangi manyta, jog jų yra viena rūšis, žirafos negalėjo būti įtrauktos į saugotinų gyvūnų sąrašą.

Dabar žinoma, kad šiaurinės žirafos atstovų apytiksliai likę vos 4 750, o tinklinės – 8 700.

Tyrimas publikuotas „Current Biology”.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT