Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokslininkai papildė naktį šviečiančių gyvūnų sąrašą – išrastos ir naktį šviečiančios žuvys

Mokslininkai išvėdė šviečiančių žuvų rūšį
Youtube nuotr. / Mokslininkai išvedė šviečiančių žuvų rūšį
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau išvesta daug organizmų, kurie naktį šviečia tamsoje. Tai katės, šunys, kiaulės, beždžionės. Žmonės dažnai į tokius mokslininkų tyrimus žiūri kaip į mokslininkų žaidimą, tačiau tokie tyrimai daromi ne dėl smagumo – jie turi ir rimtų mokslinių priežasčių.

Genetinę inžineriją biologai naudoja įvairiems tikslams. Tokiu būdu jie gali daugiau sužinoti apie genų funkcijas, sustiprinti arba nuslopinti jų išraišką. Kai kurie genai yra pleiotropiniai – jie turi įtakos daugeliui fenotipų, net jei jie atrodo nesusiję, rašo iflscience.com.

Dėl šios priežasties ypač svarbu suvokti, kur genas yra išreikštas, tačiau tai padaryti labai sunku. Dėl to žalieji fluorescenciniai baltymai įdedami į genomą ir pagaminti matomą ženklą tuomet, kai yra išreikštas norimas genas.

Tai leidžia mokslininkams sužinoti, ar genų inžinerija buvo sėkmingai pabaigta norimoje vietoje. Tokiais tyrimais tikimasi išsiaiškinti, ar įmanoma į žmonių organizmą įterpti geną ir taip gydyti genetinius susirgimus.

Pernai mokslininkams pavyko išvesti ir šviečiančių paršelių rūšį – įšvirkštė fluorescencinio baltymo, paimto iš medūzos. Todėl gimę paršeliai švytėjo žalia spalva.

Domitės mokslo ir informacinių technologijų naujienomis? Prisijunkite prie Mokslas.IT socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Twitter“. Patirkite netikėtų atradimų!

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT