Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 19d. 09:19

Mokslininkai: viena psichodeliko dozė stimuliuoja naujų neuronų jungčių augimą

Smegenys
123RF.com nuotr. / Smegenys
Mokslininkai užfiksavo, kad netgi viena psichodeliko dozė sukelia greitą ir ilgalaikį rezultatą. Jau daug metų tiriamos psilocibino galimybės gydyti depresiją, tačiau mokslininkai ligšiol nežino visų pagerėjimą sukeliančių mechanizmų.

Užfiksavo teigiamus rezultatus

Kaip žinia, lėtinis stresas ir depresija mažina galvos smegenų neuronų jungčių skaičių. Jeilio universiteto mokslininkai nutarė pabandyti dėl nuolatinio streso prarastų neuronų jungčių susidarymą stimuliuoti psilocibinu. Ankstesni bandymai rodė, kad psilocibino kombinacija su ketaminu silpnina depresijos simptomus.

Naujame priešklinikinių eksperimentų etape jie suleisdavo vienkartinę psilocibino pelėms ir stebėjo, kaip tai veikia smegenų darbą.

Jau per pirmą parą mokslininkai užfiksavo neuronų ataugų, užtikrinančių informacijos mainus tarp neuronų – dendritų – kiekio ir matmenų padidėjimą. Naujų neuroninių ryšių padaugėjo ir jų kokybė pagerėjo 10 proc.

Taip pat pagerėjo graužikų elgsena ir užfiksuotas didesnis neurotransmiterių aktyvumas. Efektas buvo ilgas: pokyčiai išliko visą gyvūnų stebėjimo mėnesį.

„Buvo nuostabu regėti tokius atsparius pokyčius vos po vienos psilocibino dozės. Šiuos struktūrinius pokyčius smegenys gali panaudoti saugoti naujas patirtis“, — pakomentavo darbo autorius Alex Kwan.

Gautos išvados patvirtina daugelį ankstesnių klinikinių psilocibino tyrimų. Neseniai britų mokslininkai dar kartą pademonstravo, kad jis geriau už antidepresantus susitvarko su sunkia depresijos forma. Pasak jų, gauti rezultatai turėtų paskatinti leisti naudoti šias medžiagas klinikinėje praktikoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Technologijos.lt
Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT