Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nauji tyrimai rodo, kad Antarktidoje gali būti gausūs deimantų klodai

Naujausi mokslininkų atradimai byloja, kad apledėjusiuose Antarktidos kalnuose gali būti deimantų. Rastas specialus uolienų tipas, kuriame yra šie brangūs papuošalai. Tiesa, jei spėjimai dėl bandymų pasitvirtintų, jų išgauti dėl tarptautinių susitarimų nepavyktų, praneša BBC.
Antarktida
Antarktida / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Deimantai susiformuoja iš grynos anglies dėl didelio slėgio ir karščio maždaug 150 kilometrų gylyje Žemės plutoje.

Šiuos vertingus kristalus į paviršių iškelia vulkanų išsiveržimai, jie paprastai patenka į paviršių kartu su melsva uoliena kimberlitu. Kartu su kimberlitu atrasti dideli deimantų klodai Australijoje, Sibire ir Afrikoje.

Dabar pirmą kartą kimberlitą pavyko rasti Antarktidoje. Komanda paėmė tris mėginius ant kalno šiaurinėje Princo Charleso kalnų dalyje.

„Mūsų rastas pirmos rūšies kimberlitas dažnai atrandamas ieškant deimantų. Tiesa, tik dešimtadalis iš šios rūšies kimberlito yra ekonomiškai naudinga, taigi dar laukia didelis žingsnis ieškant deimantų Antarktidoje, – sako britų geologas Tealas Riley'us.

Net jei būtų nustatyta, kad Antarktidoje deimantų apstu, vis dar liktų nemažai barjerų jų gavybai. Antarktidos sutarties Aplinkos apsaugos protokolas numato, kad Antarktidoje negalima išgauti jokių mineralų kitiems nei moksliniams tikslams. Protokolas turėtų būti dar kartą peržiūrėtas 2041 metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius