Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 5d. 16:08

Nepaaiškinamas Amazonėje rastas gyvis sutrikdė mokslininkus ir užminė jiems mįslę

Nematytą gyvį sudaro centrinė smailė, kurią juosia tinklo pavidalo tinklinė „tvorelė“
Troy Alexander / Tambopata Research Center nuotr. / Nematytą gyvį sudaro centrinė smailė, kurią juosia tinklo pavidalo tinklinė „tvorelė“

Peru Amazonijoje atrasta keista gyva organinė tinklinė struktūra. Kas ji tokia, negali pasakyti net mokslininkai. Nematytą gyvį sudaro centrinė smailė, kurią juosia tinklo pavidalo tinklinė „tvorelė“. Jį netoli Tambopatos tyrimų centro (Peru) kitapus vandeniui nepralaidžios medžiagos pastebėjo Džordžijos technologijų universiteto baigiamojo kurso studentas Troy Alexanderis. Netrukus vaikinas rado ir daugiau taip pat atrodančių gyvių.

Gyvius studentas nufotografavo ir tinklalapyje „Reddit“ paprašė mokslininkų pagalbos identifikuojant šį maždaug 2 cm skersmens sutvėrimą, nes Tambopatos tyrimų centre to padaryti niekas nesugebėjo. Paties radinio autoriaus spėjimu, „šios struktūros viduje galbūt padėti kiaušiniai arba tai yra kažkokio sutvėrimo lėliukė“.

McGillo universiteto arachnologas (vorų tyrinėtojas) Chrisas Buddle pareiškė, kad radinio identifikuoti negali nei jis, nei kuris nors iš jo kolegų. „Nė neįsivaizduoju, kas čia, – portalui LiveScience.com prisipažino Ch.Buddle. – Tai labai rimta ir žavinga mįslė.“

Troy Alexander / Tambopata Research Center nuotr./ Nepaaiškinamas Amazonėje rastas gyvis sutrikdė mokslininkus ir užminė jiems mįslę
Troy Alexander / Tambopata Research Center nuotr./ Nepaaiškinamas Amazonėje rastas gyvis sutrikdė mokslininkus ir užminė jiems mįslę

„Neturiu jokių idėjų, kas tai galėtų būti“, – jam antrina Amerikos gamtos istorijos muziejaus Niujorke kuratorius-emeritas Normanas Platnickas.

„Reddit“ skaitytojai spėliojo, kad tai galbūt kokio nors drugio kokonas, o gal paini vorų kiaušinėlių gynybos sistema, galbūt netgi kurios nors rūšies grybų vaisiakūnis.

Jei paaiškėtų, kad tai – nauja rūšis, toks faktas labai stebinti neturėtų. Manoma, kad drėgnuosiuose Žemės atogrąžų miškuose egzistuoja milijonai dar neatrastų nariuotakojų rūšių. Nariuotakojai – rūšių skaičiumi gausiausias gyvūnų karalystės tipas, kurio atstovai turi kietą išorinį šarvą. Nariuotakojams priskiriami taip pat ir vabzdžiai bei voragyviai (vorai, erkės).

Reikia pavyzdžių? Panamos džiunglėse, maždaug Manhatano dydžio teritorijoje, buvo rasti 25 tūkst. vabzdžių, vorų ir kitų nariuotakojų rūšių, iš kurių 70 proc. mokslui buvo nežinomos. To paties tyrimo autoriai priėjo išvadą, kad kiekvienai žinduolių rūšiai egzistuoja po 300 nariuotakojų rūšių.

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT