Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmą kartą kameromis užfiksuota, kaip pasaulį mato baltoji lokė

Poliarinė meška
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Poliarinė meška
Šaltinis: Technologijos.lt
0
A A

Šių metų balandį JAV geologijos tarnybos biologai keturioms Aliaskos poliarinių lokių patelėms pritvirtino po kamerą ir radijo antkaklį. Toks eksperimentas atliktas pirmą kartą biologinių tyrimų istorijoje. Jis padeda bent akies krašteliu pažvelgti į nykstančių baltųjų meškų pasaulį: kaip jos bendrauja su potencialiais partneriais, migruoja ar sprendžia užšalusio maisto problemas.

Žemiau pateiktas vaizdo įrašas nufilmuotas Boforto jūroje. Jame užfiksuota viena iš poliarinių lokių patelių, kuri susitinka su patinėliu, plaukioja po ledu ir bando suvalgyti užšalusį ruonį.

Kaip teigia kūrėjai, moteriškos lyties meškos čia pasirinktos ne atsitiktinai. Priešingai nei vyriškos lyties lokių, jų kaklas yra plonesnis už galvą, todėl sunkiau pamesti kamerą.

Visa filmuota medžiaga bus naudojama siekiant suprasti poliarinių lokių elgseną kitų gyvūnų apsuptyje, jų migracijos kelius bei kitus gyvenimo ypatumus.

Manoma, kad šių grobuonių populiacijai gresia nemenkas pavojus, kadangi dėl tirpstančio jūros ledo, mažėja plotai, kuriuose jie gyvena, augina jauniklius bei medžioja. Svarbu suprasti, ar baltosios meškos sugeba prie to prisitaikyti ir su kokiomis problemomis ateityje jos gali susidurti. Visa tai išsiaiškinus, mokslininkams bus lengviau ieškoti būdų, kaip šiems nuostabiems gyvūnams padėti.

Technologijos.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT