Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2012 gruodžio 2d. 23:45

Pirmą kartą nufotografuota DNR grandinė

Mokslininkams pirmą kartą pavyko nufotografuoti DNR giją
Doi.org/jt3 nuotr. / Mokslininkams pirmą kartą pavyko nufotografuoti DNR grandinę

Mokslininkams pirmą kartą pavyko elektronų mikroskopu nufotografuoti DNR grandinę. Tai leis atidžiau ištyrinėti, kaip proteinai ir kitos biomolekulės sąveikauja su DNR.

DNR struktūra pirmą kartą buvo nustatyta naudojant rentgeno spindulių kristalografiją. Tačiau gauti vaizdai buvo neaiškūs, todėl DNR struktūrą mokslininkams teko interpretuoti remiantis įvairiais skaičiavimais ir žiniomis.

Naujosios nuotraukos yra kur kas aiškesnės, kadangi jose tiesiogiai užfiksuota DNR grandinė, naudojant elektronus, o ne rentgeno spindulių fotonus, praneša Newscientist.com.

Enzo di Fabrizio vadovaujama Genujos universiteto (Italija) mokslininkų grupė sugebėjo atskirti vieną DNR grandinę ir nutiesti ją ant dviejų silicio nano-struktūrų.  Jų užfiksuotoje nuotraukoje aiškiai matyti spiralės formos DNR grandinė.

Tiesa, kol kas šį metodą galima naudoti tik su kelių molekulių DNR grandinėmis (nuotraukoje užfiksuotos šešios molekulės, apsivijusios septintąją, kuri atstoja šerdį). Taip yra todėl, kad elektronai gali perplėšti iš vienos molekulės sudarytą DNR grandinę.

Naudodami jautresnius detektorius ateityje mokslininkai tikisi pamatyti dviejų ar net vienos molekulės DNR grandines.

Temos: 1 DNR
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT