Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pirmą kartą nufotografuota DNR grandinė

Mokslininkams pirmą kartą pavyko elektronų mikroskopu nufotografuoti DNR grandinę. Tai leis atidžiau ištyrinėti, kaip proteinai ir kitos biomolekulės sąveikauja su DNR.
Mokslininkams pirmą kartą pavyko nufotografuoti DNR giją
Mokslininkams pirmą kartą pavyko nufotografuoti DNR grandinę / Doi.org/jt3 nuotr.
Temos: 1 DNR

DNR struktūra pirmą kartą buvo nustatyta naudojant rentgeno spindulių kristalografiją. Tačiau gauti vaizdai buvo neaiškūs, todėl DNR struktūrą mokslininkams teko interpretuoti remiantis įvairiais skaičiavimais ir žiniomis.

Naujosios nuotraukos yra kur kas aiškesnės, kadangi jose tiesiogiai užfiksuota DNR grandinė, naudojant elektronus, o ne rentgeno spindulių fotonus, praneša Newscientist.com.

Enzo di Fabrizio vadovaujama Genujos universiteto (Italija) mokslininkų grupė sugebėjo atskirti vieną DNR grandinę ir nutiesti ją ant dviejų silicio nano-struktūrų.  Jų užfiksuotoje nuotraukoje aiškiai matyti spiralės formos DNR grandinė.

Tiesa, kol kas šį metodą galima naudoti tik su kelių molekulių DNR grandinėmis (nuotraukoje užfiksuotos šešios molekulės, apsivijusios septintąją, kuri atstoja šerdį). Taip yra todėl, kad elektronai gali perplėšti iš vienos molekulės sudarytą DNR grandinę.

Naudodami jautresnius detektorius ateityje mokslininkai tikisi pamatyti dviejų ar net vienos molekulės DNR grandines.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius