Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pokalbis su geologu P.Šinkūnu (II): kur teka ledynas ir kas slypi jo viduje?

Ledynas nėra tiesiog milžiniškas ledo gabalas, dengiantis Žemės paviršių. Jo viduje vyksta tiek svarbių ir įdomių procesų, apie kuriuos su Vilniaus universiteto profesoriumi, geologu Petru Šinkūnu būtų galima kalbėtis valandų valandas. Kodėl ir kaip ledynai teka, kuriuos iš jų verta aplankyti bei kaip įprastą gyvenimą griauna šiltėjantis klimatas? Visa tai – antroje pokalbio dalyje.
Ledynas Islandijoje
Ledynas Islandijoje / Vida Press nuotr.

Antrąją pokalbio su VU prof. P.Šinkūnu dalį pradėkime nuo neįprasto klausimo — žvelgdamas į tolį matote šių dienų vaizdą, ar vaizduotė iškart atkuria buvusį kraštovaizdį?

„Man jau yra atsiradęs toks profesinis sindromas, dėl kurio kartais negaliu priimti dabartinio vaizdo taip poetiškai, kaip tie žmonės, kurie visai negalvoja apie tai, kaip visa tai atsirado. Aš žiūriu ir galvoju, kaip visa tai susiformavo ir jeigu matau ledyno kažkokius sustumtus ar suklostytus kalnus, iškart pradedu įsivaizduoti, iš kurios pusės tas ledynas slinko, kur buvo jo pakraštys arba koks galėjo būti vandens srautas nuo ledyno, kuris, pvz., išplovė klonį“, — pasakojo jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius