Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rastos bakterijos, kurios „ėda“ elektros energiją

Bakterijos, kurios minta elektra
Youtube nuotr. / Bakterijos, kurios minta elektra
Šaltinis: FaceIT.lt
0
A A

Tam, kad gyvose sistemose vyktų biocheminiai procesai, reikalinga energija. Paprastai energija gaunama katabolizmo metu, o tam naudojami sunkiosios medžiagos, tokios kaip gliukozė. Pastarąją organizmas naudoja kaip maistą. Tačiau mokslininkai nustatė, jog gamtoje egzistuoja bakterijos, galinčios „suvirškinti‘ grynąją energiją – šie organizmai tiesiogine to žodžio prasme minta elektronais.

Unikalias savo prigimtimi bakterijas – jų atrastos aštuonios rūšys – atrado biologai iš Pietų Kalifornijos universiteto (JAV), rašo „New Scientist“. 

Mokslininkai sugebėjo pademonstruoti akumuliatoriaus elektroduose augančias bakterijas, kurios ėda ir išskiria elektros energiją. Šie organizmai buvo aptikti jūrų gelmėse esančiuose nuosėdose. Savo natūralioje aplinkoje tokios bakterijos valgo įvairiuose mineraluose esančius elektronus.

Įdomu tai, kad pastarosios bakterijos gali būti naudingos žmonijai. Pavyzdžiui, jos gali būti panaudotos biomašinų gamybai. Pastarosios galėtų valyti nutekamuosius vandenis, o kartu nereikalaus maitinimo. 

Atradimas taip pat turėtų padėti atsakyti į klausimą apie minimalų energijos kiekį, kuris reikalingas gyvybei palaikyti.

Vaizdo įraše užfiksuota, kaip elektronai perduodami iš vienos bakterijos kitai. Šis procesas vyksta tol, kol per gyvą grandinę elektronai perduodami toms bakterijoms, kurios yra arčiausiai maisto, t.y. jūros dugne esančių mineralų.

FaceIT.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT