Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šlapinimasis baseine padeda susidaryti nuodingiems chemikalams, kuriuos draudžia Cheminio ginklo konvencija

Sveiki įpročiai garantuoja gerą nuotaiką
Flickr.com / Berniukas pripučiamame lauko baseine
Šaltinis: 15min
0
A A

Nauji organizacijos „American Chemical Society“ duomenys rodo, kad su chloru susimaišęs šlapimas baseine išskiria žmogaus sveikatai žalingus chemikalus, tarp jų ir tą, kuris gali būti panaudotas kaip cheminis ginklas.

Atrodo, kad garsių plaukikų Michaelo Phelpso ir Ryano Lochte patarimai turėtų būti pavyzdys visiems plaukimo mėgėjams. Duodamas interviu „The Wall Street Journal“ 2012 m. olimpinių žaidynių metu M.Phelpsas pripažino, kad visi plaukikai šlapinasi baseinuose. „Chloras užmuša visas bakterijas, todėl tai nėra blogai“, – kalbėjo sportininkas.

Abu elementai siejami su plaučių problemomis, o ciano chloridas taip pat paveikia širdį ir centrinę nervų sistemą.

Tačiau naujasis „American Chemical Society“ rodo, kad plaukikai klysta. Kai chemikai sumaišė šlapimo rūgštį su chloru, tyrėjai nustatė, kad vos per valandą susiformavo du žmogaus sveikatai žalingi chemikalai, praneša healthline.com.

„Enviromintal Science and Technology“ išspausdintame tyrime Jing Li ir Ernestas Blatchley'us įvardijo elementus, kurie pasigamina susijungus chlorui ir šlapimui.

Chloras, kuris yra dažniausiai naudojamas būdas užmušti ligas sukeliančius mikrobus, susimaišęs su šlapimu, gali sukurti trichloraminą ir ciano chloridą. Mokslininkai teigia, kad šie du elementai nuolatos aptinkami viešuose baseinuose.

Abu elementai siejami su plaučių problemomis, o ciano chloridas taip pat paveikia širdį ir centrinę nervų sistemą.

Be to, jis yra draudžiamas ir Cheminio ginklo konvencijoje dėl potencialo jį naudoti cheminiuose ginkluose. Šis elementas nesunkiai prasiskverbia pro daugelį dujokaukių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT