Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 12d. 11:11

Pristatyta didžiausia vėjo turbina pasaulyje. Rotoriaus skersmuo – gerokai didesnis nei Vilniaus dangoraižių

Jūrinis vėjo jėgainių parkas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Jūrinis vėjo jėgainių parkas

Danijos vėjo jėgainių gamintojas „Vestas“ nusprendė pagerinti iki šiol amerikiečių GE priklausiusį rekordą – statys didžiausią jūrinę vėjo turbiną pasaulyje.

„GE Haliade-X“ iki šiol buvo didžiausia jūrinė vėjo turbina pasaulyje. Na, bent jau popieriuje – šių turbinų statybos turi prasidėti 2025 metais. Bet kuriuo atveju, šios turbinos rotoriaus skersmuo – 220 metrų, o galia – 14 MW.

„Siemens Gamesa Renewable Energy“ šiuo metu taip pat kuria 14 MW turbiną, kurios galia galės būti padidinta iki 15 MW. Aišku, kaip galite įsivaizduoti, tokio dydžio jėgainės gali būti statomos tik jūroje.

Danų „Vestas“ nusprendė, kad didžiausia vėjo turbina turėtų priklausyti jai ir pristatė naują projektą, vadinamą V236-15.0MW. Šiame pavadinime ir slypi pagrindiniai naujos turbinos duomenys. Rotoriaus skersmuo – 236 metrai. Kitaip tariant, vien rotorius savo skersmeniu bus gerokai didesnis nei aukščiausias Vilniaus dangoraižis, verslo centras „Europa“ (148 m), ir nusileis tik keletui Lietuvoje esančių statinių, tarp kurių aukščiausias – Vilniaus televizijos bokštas (326 m). Galia, žinoma, sieks 15 MW.

VIDEO: Introducing the V236-15.0 MW

„Vestas“ skaičiuoja, kad per metus tokia jėgainė pagamins 80 GWh energijos, kurios pakaktų maždaug 20 tūkstančių Europos namų. Taip bus sutaupyta 38 tūkstančiai tonų anglies dioksido emisijų – lyg iš kelių būtume pašalinę 25 tūkstančius automobilių.

Pirmasis prototipas turėtų būti pastatytas jau kitais metais. Serijinė tokių jėgainių gamyba prasidės 2024-aisiais. Tokios didelės vėjo turbinos iš tikrųjų padeda sumažinti energijos gamybos kaštus, todėl tikėtina, kad ateityje jų bus daugiau.

Beje, „Vestas“ kompanija nėra tik kažkokia svajotojų grupelė, turinti labai didelių ambicijų. „Vestas“ pajamos 2020 metais siekė 14,8 milijardus dolerių – lyginant su 2019 metais jos išaugo 22 proc., nepaisant visų 2020-ųjų sunkumų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT