Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentai kuria nagų laką, padėsiantį apsisaugoti nuo gėrimus užnuodijančių prievartautojų

Manikiūras
Shutterstock nuotr. / Manikiūras
Šaltinis: 15min
0
A A

Keturi Šiaurės Karolinos universiteto studentai kuria nagų laką, kuris galės parodyti, ar gėrime yra rohipnolio arba gama-hidroksilbutano rūgšties (GHB) – medžiagų, kurios į gėrimus dedamos siekiant apsvaiginti ir pasinaudoti moterimis.

Jeigu gėrime yra rohipnolio ar GHB, studentų sukurtas nagų lakas, kuris vadinamas „Undercover Colors“, keičia spalvą, rašo iflscience.com.

„Su mūsų nagų laku kiekviena moteris galės užtikrinti savo saugumą įdėdama pirštą į taurę gėrimo“, – rašoma „Undercover Colors“ tinklalapyje. – Su šiuo nagų laku ir panašiomis technologijomis mes tikimės potencialius nusikaltėlius atbaidyti nuo svaiginamų medžiagų dėjimo į alkoholinius gėrimus – dabar bus rizika, kad jie gali būti pričiupti.“

Jeigu gėrime yra rohipnolio ar GHB, studentų sukurtas nagų lakas, kuris vadinamas „Undercover Colors“, keičia spalvą.

Kita bendrovė – „Drinksafe technologies“, yra sukūrusi kartoninius padėkliukus gėrimams, kurie keičia spalvą, jei ant jų užlašėjusiame gėrime yra GHB. Nagų lako technologiją pritaikyti gali būti gerokai sunkiau nei kartoną, tačiau nagų lakas pasitarnaus toms moterims, kurios nenorės parodyti, kad tikrina gėrimą.

Šiaip ar taip, „Undercover Colors“ kol kas neatskleidžia beveik jokių detalių. Panašu, kad produktas greitu metu gali būti pristatytas į rinką.

Visi keturi produkto kūrėjai studijuoja medžiagų mokslą ir inžineriją Šiaurės Karolinos universitete JAV.

„Kiekvienas iš mūsų pažįsta žmogų, nukentėjusį nuo panašių nelaimių, taigi pradėjome galvoti, kaip galėtume padėti išvengti šio nusikaltimo“, – sakė vienas „Undercover Colors“ kūrėjų Ankeshas Madanas.

Kiek anksčiau atlikus eksperimentą ir ištyrus, kaip veikia svaiginamų medžiagų kiekį parodančių medžiagų padėkliukai, buvo atkreiptas dėmesys, kad dauguma žmonių mano, jog padėkliukai parodo rohipnolio kiekį, nors iš tiesų jie fiksuoja tik Ketaminą ir GHB. Be to, tyrime pažymima, kad padėkliukų veikimo tikslumą nustatant medžiagas gali suklaidinti vaisiai ir pieno gėrimai.

Testuodami ketamino efektyvumą tyrėjai nustatė, kad padėkliukai spalvą pakeičia ne iškart.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT