Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sukurta savaime pasitaisanti polimerinė medžiaga

Ispanijos mokslininkai pranešė sukūrė polimerą, kuris spontaniškai gali pasitaisyti savo struktūrą. Naujoji medžiaga galėtų būti panaudota siekiant pagerinti įvairių plastikinių gaminių (pvz., transporto priemonių, statybinių detalių, įvairių namų apyvokos prietaisų ir pan.) saugumą bei tarnavimo trukmę.
Sukurta savaime pasitaisanti polimerinė medžiaga
Sukurta savaime pasitaisanti polimerinė medžiaga / Kadras iš „YouTube“
Temos: 1 Chemija

Tyrėjai šį polimerą pavadino „Terminatoriumi“, pagal to paties pavadinimo filmą, kurio herojus, robotas „T-1000“, galėjo keisti formą bei pats susitaisyti.

Tai pirmasis toks pranešimas apie spontaniškai pasitaisantį polimerą, kai šiam procesui nereikalingi katalizatoriai ar papildomos cheminės medžiagos.

Vaizdo įraše demonstruojama, kaip į dvi dalis perpjautas poliuretano elastomeras vėl sulimpa taip tvirtai, kad jo struktūra tampa beveik tokia pat tvirta, kaip ir prieš perpjaunant.

VIDEO: Sukurta savaime pasitaisanti polimerinė medžiaga

Regeneracijos cheminė reakcija yra sukeliama aromatinių disulfidų, kurie ima reaguoti kambario temperatūroje. Tyrėjai pademonstravo, kad per dvi valandas pjūvio vieta atsistato 97 procentais ir jos rankomis perlaužti jau nebepavyksta.

Įdomu tai, kad šio elastomero pagrindas – poliuretanas: medžiaga, kuri jau plačiai naudojama chemijos pramonėje, todėl ši savaiminio pasitaisymo savybė gali būti nebrangiai ir plačiai pritaikyta įvairiausiems pramoniniams tikslams.

Tyrimas paskelbtas žurnale „Materials Horizons“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius