Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 21d. 14:59

Sukurta technologija, dėl kurios vanduo atšoka nuo metalų beveik kaip kamuolys

Nauja technologija leidžia apdirbti metalus taip, kad nuo jų atšoktų vanduo
Ročesterio universiteto nuotrauka / Nauja technologija leidžia apdirbti metalus taip, kad nuo jų atšoktų vanduo

Pasirodo, vandenį įmanoma ir pašokdinti. Pašokdinti taip, kad jis tampa panašus į nežemišką substanciją. Dėl triukų kaltas naujas metalų apdirbimo būdas lazeriu. Ši naujovė ateityje gali būti plačiai pritaikyta pramonėje.

Ročesterio universiteto mokslininkai sukūrė metalo apdirbimo būdą, kuris metalą leidžia paversti atspariu vandeniui (hidrofobiniu). Apdirbus metalus nuo jų vandens lašai atšoka kaip skaidraus gelio lašai. Įdomiausia tai, kad metalo paviršiui hidrofobiškumo suteiktos ne cheminiu, o lazeriniu poveikiu – lazerio spinduliu metalo paviršiuje išraižius tam tikras nanostruktūras. Tai reiškia, kad tokia nanolygmens graviūra nenusitrins.

Šios metalo apdirbimo technologijos perspektyvos tiesiog gniaužia kvapą: pradedant lėktuvų korpuso apdirbimu (nuo tokio korpuso atšoktų absoliučiai visi krituliai, tad jis neapledėtų), baigiant automobilių, mobiliųjų telefonų ar kitų išmaniųjų technologijų korpusais. Kitaip tariant – viskam, kas gaminama iš metalo. Planuojama šia technologija sukurti ir 100 proc. efektyvumo vandens surinkimo ir valymo sistemas besivystančioms šalims.

Metalo paviršius apdorojamas galinga ir ypač preciziška lazerine technologija – ji metalo paviršių išgraviruoja mikro ar nano struktūromis, kurios metalui suteikia ypatingų savybių.

O efektas – tiesiog stebuklingas. Metalas tampa toks atsparus vandeniui, kad vandens lašai nuo jo atšoka.

Tyrimas išspausdintas žurnale „Journal of Applied Physics“.

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT