Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 27d. 10:21

The COINS 2020: bendraujant su kitais mokslininkais svarbus draugiškumas ir nuoširdumas

The COINS konferencija
Partnerių nuotr. / The COINS konferencija

„Nuoširdus susidomėjimas kitais mokslininkais yra svarbiausias dalykas kuriant bendradarbiavimo tinklą mokslo srityje“, – tokį patarimą iš molekulinės medicinos profesoriaus Matthias Hentze išgirdo jaunieji mokslininkai, susirinkę į pirmąjį tarptautinės konferencijos The COINS 2020 renginį. Konferencija prasidėjo diskusija apie tinklų kūrimą moksle, kurios metu dalyviai Matthias Hentze, neuromokslų daktarė Urtė Neniškytė ir biochemikas Rapolas Žilionis dalinosi savo patirtimi.

Būti nuoširdžiai susidomėjus mokslininkais

Visi diskusijos dalyviai sutiko, kad kuriant plečiant bendradarbiavimo ratą svarbu nuoširdžiai domėtis kitų mokslininkų darbais ir veiklomis. Nesvarbu, ar rašote laišką, ar kalbatės konferencijoje arba diskusijoje – svarbu išlikti mandagiu ir draugišku. Rašant laišką būtina žinoti, kodėl ir kokiu tikslu kreipiesi į būtent šį mokslininką. Vokiečių mokslininkas M.Hentze teigė, jog žmogiška pagarba yra taip pat labai svarbi dalis glaudaus bendradarbiavimo kūrime.

Kaip kuriamas pažinčių tinklas?

Svarbiu diskusijos aspektu tapo būdai, kuriais mokslininkai bando plėsti mokslinių pažinčių tinklą. R.Žilionis atskleidė, kad jis su įvairiais mokslininkais kontaktus užmezgė per bendrus projektus ir darbus. U.Neniškytė teigė, kad jai tenka prieiti prie mokslininkų ir su jais kalbėtis įvairių konferencijų, renginių metu, kadangi to reikalauja ir visai kita, nei anksčiau minėto R.Žilionio, tyrimų sritis. M.Hentze diskusijoje siūlė nebijoti klausti klausimų ir bendrauti akis į akį su mokslininkais.

Patarimai ieškant praktikos

Diskusijos dalyviai taip pat davė patarimų, kaip ieškoti ir gauti praktiką mokslo srityje. M.Hentze teigė, kad svarbu aiškiai nurodyti, kodėl nori atlikti praktiką konkrečiai pasirinktoje vietoje, pristatyti ką norėtum daryti praktikos metu ir kodėl. Taip pat svarbu savęs nei pervertinti, nei nuvertinti, pažvelgti į viską kaip galima objektyviau. U.Neniškytė pabrėžė, kad komunikacija tarp jaunojo mokslininko ir darbdavio-mokslininko yra svarbi net ir tada, kai negauni darbo ar praktikos, nes taip irgi kuriamas pažinčių tinklas.

„Pažinčių tinklo kūrimas yra reikalingas tam, kad surastum žmones, kurie myli mokslą taip pat, kaip ir tu“, – diskusiją apibendrino neuromokslų daktarė Urtė Neniškytė. Atidarymo diskusiją moderavo žurnalistė Giedrė Petkevičė.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Ypatingos

06:42
10:09

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT