Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vandenynų stebuklai: kodėl naras dugnu bėga greičiau nei sausuma?

Kadras iš Julie Gautier filmo
Vimeo kadras / Kadras iš Julie Gautier filmo
Šaltinis: 15min
0
A A

Jeigu kada nors yra tekę bėgti po vandeniu, turbūt žinote, kad tai daryti nepalyginamai sunkiau nei sausumoje. Tačiau trumpametražis režisierės Julie Gautier filmas apie fantastiškais greičiais vandenyno dugnu lakstantį narą atrodo toks siurrealistinis ir neįtikėtinas, kad jį galima palaikyti montažu, klastote ar dar kokia nors gudrybe. Vis dėlto taip nėra.

Šiuose filmuotuose kadruose be specialios kvėpavimo įrangos paniręs naras Guillaume Néry bėga po vandeniu. Bėga greičiu, apie kokį gal net sausumoje būtų galima tik pasvajoti. Vis dėlto tai nėra fikcija. 

Tokius stebuklus po vandeniu išdarinėti galima maždaug už 355 km į šiaurės rytus nuo Tahičio – didžiausios Prancūzijos Polinezijai priklausančios salos Ramiajame vandenyne. Netoli salos yra Rangiroa atolas. O tame atole – Tiputos tarpeklis. Jame viskas ir nufilmuota.

Tokį greitį po vandeniu naras pasiekia dėl Tiputos tarpeklyje tekančios vandenyno srovės. Šie kadrai – bene vaizdingiausia medžiaga, padedanti suvokti, kas yra ir kokių galių turi povandeninės srovės. Greitis, kurį G. Nery pasiekia šiuose kadruose, įprastomis sąlygomis po vandeniu sunkiai būtų pasiekiamas net ir su specialia įranga ar plaukmenimis. 

Tiputos tarpeklis – populiari nardymo mėgėjų vieta. Tarpeklis skiria Avatoru ir Tiputos kaimelius. Australietiškos vasaros mėnesiais (nuo gruodžio iki kovo) čia dažnai užklysta didieji kūjagalviai rykliai ir didžiosios rajos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT