Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 rugsėjo 3d. 11:21

Verslumo paslaptys Mokslo festivalyje: nuo vaistų iki šokolado gamybos

Nacionalinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ šiemet vyks 11-ą kartą
Nacionalinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ šiemet vyks 11-ą kartą

Vienuoliktajame Nacionaliniame mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“, kuris vyks rugsėjo 10–19 dienomis septyniuose Lietuvos miestuose, bus nemažai praktinių užsiėmimų, padedančių moksleiviams tiesiogiai susipažinti su mokslo ir technologijų taikymais versle. Taip pat jie galės pasitikrinti savo verslumo gebėjimus, apsilankyti įvairiose aukštųjų technologijų kompanijose, verslo įmonėse, sužinoti apie perspektyvias profesijas.

Ar svajojate ateityje turėti savo verslą, o gal jau esate pradėjęs ir susiduriate su sunkumais? Rugsėjo 19 d. Vilniuje, Mokslo festivalio renginiuose Saulėtekyje VU Tarptautinio verslo mokyklos specialistai pakvies į paskaitą „Lietuvos verslumas 2013. Ar Lietuvos ateitį kuria jaunimas?“. Joje bus aptarti ir pristatyti duomenys, gauti vykdant kasmetinį Lietuvos verslumo stebėsenos tyrimą. Taip pat bus aptarta Lietuvos pradedančiųjų arba pradėjusiųjų verslą gyventojų bei verslininkų nuomonė apie verslo klientų geografinę padėtį, verslo steigimo motyvus, technologijų gyvavimo trukmę, darbo komandoje svarbą. Paskaitoje bus pristatyta ekspertų nuomonė apie Lietuvos finansų ir švietimo sektorių, Vyriausybės politikos, Vyriausybės programų, infrastruktūros, rinkos atvirumo, kultūrinių ir socialinių normų poveikį verslumo plėtrai Lietuvoje.

Vilniuje besidominčių mokslu laukia ekskursijos pažangiausiose aukštųjų technologijų kompanijose. Pavyzdžiui, įmonė „Ekspla” kuria ir parduoda naujos kartos femtosekundinius skaidulinius lazerius. Kaip jie gimsta ir kur yra naudojami, sužinosite, aplankę naujausias gamybines laboratorijas.

Per ekskursiją biofarmacijos įmonėje TEVA /„Sicor Biotech“ išgirsite apie biofarmacinių vaistų kūrimą bei gamybą, aplankysite mokslinių tyrimų centrą, kokybės kontrolės laboratorijas bei biofarmacinių vaistų gamyklą. 

Per ekskursiją biofarmacijos įmonėje TEVA /„Sicor Biotech“ išgirsite apie biofarmacinių vaistų kūrimą bei gamybą, aplankysite mokslinių tyrimų centrą, kokybės kontrolės laboratorijas bei biofarmacinių vaistų gamyklą. Apie molekulinius instrumentus šiuolaikiniam mokslui sužinosite per ekskursiją biotechnologijų įmonėje „Thermo Fisher Scientific Baltics”. Beje, ši kompanija skiria daug dėmesio gamtos mokslų populiarinimui. Bendras jų ir Vilniaus universiteto projektas „Mobilioji bioklasė“ – pirmoji šalyje mobili laboratorija, supažindinanti moksleivius su naujausiais biomokslų pasiekimais. Laboratorija visiems norintiems suteiks unikalią galimybę bent trumpam tapti tyrėjais. Rugsėjo 12 d. ji lankysis Panevėžyje, o 18 d.  Vilniuje, VU Gamtos mokslų fakultete.

Gal norite išmokti patys pasigaminti modernų ir ekonomišką šviesos šaltinį – šviestuką? Užsukite į Mokslo dirbtuves VU Fizikos fakultete. Na o, kompanijos „Aqua Lingua“ įkūrėja, grafikos dizainerė Rūta Mickienė pademonstruos, kaip kiekvienas iš mūsų gali sukurti autorinį meno kūrinį. Aqua Lingua (lot. vanduo, kalba) technologija, sujungdama tokias skirtingas sritis kaip fotografija ir fizika, suteikia galimybę kiekvienam tapti kūrėju. Tereikia garso: balsu ištartos frazės, sveikinimo, sugrotos ar sudainuotos melodijos, netgi knarkimo. Apie tai, kaip įgyvendinama „nematomos informacijos“ teorija ir kaip jūsų balsas gali virsti vizualiu meno kūriniu, išgirsite bei pamatysite paskaitoje, kuri vyks rugsėjo 15 d. Lietuvos mokslų akademijoje.

Kaune VDU Rasos gimnazijoje lektorė Lina Venslovaitė skaitys paskaitą „Kaip žinojimas keičia tavo pasirinkimą“. Savo karjerą planuojame jau mokyklos suole. Vieniems tai dar vaikystėje atsiradusių svajonių išsipildymo paieškos, kitiems – visiška nežinomybė. Paskaitoje išgirsite, ką reikėtų žinoti, kad sėkmė būtų lengviau pasiekiama?

Prof. Almantas Samalavičius Kauno technikos kolegijoje pakvies į paskaitą „Naujoji ekonomika, ekologija ir „augimo“ krizė“. Modernios ekonomikos propaguotojai šalies gerovę tiesiogiai sieja su bendro vidaus produkto, vartojimo, investicijų augimo tempais. Pasak profesoriaus, šių tikslų siekimas neatsiejamas nuo savęs ir aplinkos sekinimo, taršos, krizių. Taip elgdamiesi, paliekame nusikalstamai didelį ekologinį pėdsaką. Tad kokios galimos ir būtinos alternatyvos šiai pražūtingai ideologijai?

Modernios ekonomikos propaguotojai šalies gerovę tiesiogiai sieja su bendro vidaus produkto, vartojimo, investicijų augimo tempais. Pasak profesoriaus, šių tikslų siekimas neatsiejamas nuo savęs ir aplinkos sekinimo, taršos, krizių.

Per ekskursiją į Kauno hidroelektrinę susipažinsite su didžiausios atsinaujinančius išteklius naudojančios elektrinės Lietuvoje istorija, veikla, technologinėmis galimybėmis ir pagrindiniais įrenginiais. Rugsėjo 12 d. per KTU dienas renginyje „Pramoninė automatika“ aplankysite pramoninės automatikos laboratorijas. Jose bus demonstruojama įvairi automatikos įranga: elektros pavaros, valdikliai, pasakojama apie jų naudojimo sritis ir specifiką.

Klaipėdoje numatyta ekskursija į AB „Klaipėdos energija“. Ši įmonė jau daugelį metų organizuoja nemokamas pažintines ekskursijas po bendrovės elektrinę. Per ekskursiją moksleiviai supažindinami su elektros bei šilumos gamybos technologijomis, procesais ir ilgamete „Klaipėdos energijos“ istorija.

Šiauliuose jūsų laukia renginys „Šokolado paslaptys“. Apsilankę „Rūtos“ šokolado muziejuje, susipažinsite su šokolado gamybos istorija. Susitiksite su technologu, stebėsite gamybos procesą, sužinosite įvairių šokolado paslapčių, degustuosite ir vertinsite šokoladą.

Prof. Arūnas Bukantis, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Klimatologijos skyriaus vyriausiasis specialistas Donatas Valiukas ir specialistas Justinas Kilpys susitikime-diskusijoje „Apie karjerą paprastai“ aptars meteorologo karjerą, supažindins su šios profesijos studijų, darbo galimybėmis. Dalyviai sužinos, kokia svarbi ir aktuali meteorologo profesija klimato kaitos ir atšilimo sąlygomis.

Panevėžyje kviečiame į karjeros valdymo praktinį užsiėmimą Panevėžio kolegijoje. Nežinai, kuo nori būti ateityje? Manai, kad nieko nemoki ar tau niekas nepatinka? Ateik į užsiėmimą, per kurį pažinsi save, suprasi savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Įvairių testų, žaidimų, individualių užduočių, diskusijų dėka atskleisi savo gebėjimus ir pomėgius, kurie ateityje padės pasirinkti profesiją ir realizuoti save profesinėje veikloje

Rugsėjo 12 d. KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas kviečia į „Verslumo ringą“, vyksiantį Prekybos ir pramogų centre „Babilonas II“. Jums tereikia suburti 3–4 narių komandą ir galėsite dalyvauti nuotaikingame renginyje, kur komandos varžysis, atlikdamos verslumo kompetencijas ir įgūdžius atskleidžiančias užduotis. Taip pat numatyta ir ekskursijų. Pavyzdžiui, galėsite užsukti į AB „Panevėžio energija“ ir Panevėžio elektrinę, kur sužinosite, kas yra šiluma, iš kur ji atkeliauja į mūsų būstus, kas yra centralizuotas šilumos tiekimas?

Druskininkuose suplanuota ekskursija į natūralaus mineralinio vandens „Akvilė“ gamybos liniją.

Festivalio programą rasite interneto svetainėje www.mokslofestivalis.eu.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

24sek

Treti Eurolygoje – „Žalgiris“ po trilerio palaužė įspūdingai atgijusią CSKA

15min iš Belgrado 24sek

Besišypsantis Edgaras Ulanovas apie trilerį pabaigoje: „Geriau neklauskit“

Verslas

Italija netrukus turės naują Vyriausybę – ar tai lems kitą Europos krizę?

Vardai

„Žalgirį“ Belgrade palaikė 2000 sirgalių: tarp jų – ir Arvydo Sabonio žmona Ingrida

15min tema Aktualu

Nusikaltėlių slaptavietės (1): amžina kontrabandininkų ir muitininkų kova

Teisingumo herojai Aktualu

Teismo pirmininkės L.Bajorinienės patarimas besiskiriantiems: „Geriau bloga taika nei geras karas“

Vienbalsiai: „Atsarginiai“ paskelbė NBA sezono apdovanojimus

Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2018 m. gegužės 14 d.-20 d.)

Aktualu

Vilniuje gyvenantis siras kaltinamas iššvaistęs kelių įmonių lėšas

Gyvenimas

Požymiai, kad jūsų draugas santykiuose patiria emocinę prievartą: kaip galite padėti

Tik Kaune: didžiausias miesto ąžuolynas ir vieni seniausių funikulierių Europoje

Pasaulis kišenėje

Šis tas apie grikius: kaip auga, kodėl malami akmeninėmis girnomis ir kuo kvepia jų blynai

Kultūra

15min rekomenduoja: kokių renginių nepraleisti kitą savaitę?

Vardai

Vyskupas Michaelis Curry pavogė karališkųjų vestuvių šou: Elizabeth II akivaizdoje priminė vergystę

Vardai

Jaunavedžiai princas Harry ir Meghan Markle atideda medaus mėnesį – iškart po vestuvių kibs į darbus

Gyvenimas

Kauniečių stilius miesto šventėje: duoklė amžinai madingiems džinsams

Maistas

Kulinarijos kursai geriausiame Lietuvos restorane: ko išmokau, kas nustebino, ar jau galiu vadintis šefe?

Kultūra

Panevėžio lėlių vežimo teatre lietuvių aktorius keičia ukrainiečiai

Aktualu

Kuršių mariose – gelbėjimo operacija apvirtus jachtai

15min iš Belgrado 24sek

„Žalgirio“ sirgaliai dominuoja Belgrade: emocijų audrą sukėlė Dalios Grybauskaitės poelgis

Naujienos

24sek

Treti Eurolygoje – „Žalgiris“ po trilerio palaužė įspūdingai atgijusią CSKA

15min iš Belgrado 24sek

Besišypsantis Edgaras Ulanovas apie trilerį pabaigoje: „Geriau neklauskit“

Aktualu

„MG Baltic“ gali sustabdyti Seimo NSGK išvadų skelbimą?

Vardai

Visų laukiamas karališkasis bučinys: kaskart santūrumo vis mažiau

Verslas

Italija netrukus turės naują Vyriausybę – ar tai lems kitą Europos krizę?

Po pergalės Paulius Jankūnas žėrė ir pokštus, ir rimtus išgyvenimus

15min tema Aktualu

Nusikaltėlių slaptavietės (1): amžina kontrabandininkų ir muitininkų kova

Vilniečių emocijos stebint Kauno „Žalgrio“ kovą su Maskvos CSKA

Vardai

„Žalgirį“ Belgrade palaikė 2000 sirgalių: tarp jų – ir Arvydo Sabonio žmona Ingrida

Vienbalsiai: „Atsarginiai“ paskelbė NBA sezono apdovanojimus

24sek

Eurolygos finalas: Madrido „Real“ – Stambulo „Fenerbahče“

Teisingumo herojai Aktualu

Teismo pirmininkės L.Bajorinienės patarimas besiskiriantiems: „Geriau bloga taika nei geras karas“

Mokslas.IT

Kartoniniai žaislai ir suaugusiems vaikams: „Nintento Labo“ užkabino jautrią stygą

Maistas

Vartojimo mažinimas su „Zero Waste“ iniciatore Bea Johnson: nuo ko gali pradėti kiekvienas?

Gyvenimas

Požymiai, kad jūsų draugas santykiuose patiria emocinę prievartą: kaip galite padėti

Kultūra

15min rekomenduoja: kokių renginių nepraleisti kitą savaitę?

Vardai

Vyskupas Michaelis Curry pavogė karališkųjų vestuvių šou: Elizabeth II akivaizdoje priminė vergystę

Aktualu

Uždarė Šilutė-Rusnė kelią: ant tilto „Ford Galaxy“ rėžėsi į „Audi“

Aktualu

Vilniuje gyvenantis siras kaltinamas iššvaistęs kelių įmonių lėšas

Gyvenimas

Kauniečių stilius miesto šventėje: duoklė amžinai madingiems džinsams

Grąžinti verta

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Praktiški patarimai

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT