Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 31d. 16:53

Vienas naujausio termobranduolinio reaktoriaus magnetas pakeltų net lėktuvnešį

Lėktuvnešis „USS Gerald R. Ford“
„Scanpix“/AP nuotr. / Lėktuvnešis „USS Gerald R. Ford“

JAV pagamintas centrinis solenoidas yra galingiausias ITER projekto magnetas. Jis kartais vadinamas ITER „plakančia širdimi“, nes jis plazmoje sukels ilgus galingos elektros srovės impulsus.

Centrinis solenoidas (CS) gaminamas iš šešių modulių. Surinktas CS bus 13 metrų aukščio. Su visa atramine struktūra jis bus 18 metrų aukščio ir svers tūkstantį tonų.

Jo magnetinės galios pakaktų pakelti lėktuvnešį.

Nepriklausomai veikiančio CS vijose bus kuriamos priešingomis kryptimis traukiančios didžiulės elektromagnetinės jėgos. Atraminės struktūros turės atlaikyti jėgas, kurios bus dvigubai didesnės už sukeliamas pakylančio „Space Shuttle“ erdvėlaivio.

Pirmasis CS modulis į ITER montavimo vietą atvyks 2020 rudenį.

General Atomics nuotr./Vieno CS modulio svoris – 110 tonų
General Atomics nuotr./Vieno CS modulio svoris – 110 tonų

JAV visiškai atsakinga už centrinio solenoido magnetą – jo projektavimą, tyrimą ir vystymą, 7 CS modulių pagaminimą, naudojant iš Japonijos tiekiamus laidininkus, gretutinę struktūrą, surinkimo įrankius, valdymo pajungimą ir aušinimo jungtis.

Centrinis solenoidas yra ITER magnetinės sistemos stuburas. CS sukuria didžiąją dalį magnetinio srauto pokyčio, kuriuo sukuriama plazma, plazmoje sukuriama elektros srovė, kuri palaikoma degimo metu. CS gaminamas iš šešių nepriklausomų vijų paketų, kuriuose naudojamas niobio-alavo (Nb₃Sn) superlaidus kabelis apvalkale, palaikomas vertikalios, iš anksto suspaustos struktūros. Laidininko gijos pagamintos iš atkarpų, kurių ilgis sieks iki 910 m. JAV atsako už 6 CS modulius, atsarginį modulį, visą juos surišančią struktūrą ir šių modulių jungtis su likusia magnetine sistema.

Technologijos.lt
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT