Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 28d. 14:00

Žemės valanda: įdomūs faktai apie energiją

Zemės valandos infografikas
Žemės valandos infografikas

Žmonės kasdien be reikalo išeikvoja aibę energijos, pradedant nuolat veikiančiais nenaudojamais išmaniaisiais įrenginiais, baigiant iš kištukinio lizdo neištraukiamais krovikliais. Perteklinis energijos eikvojimas kainuoja ne tik kiekvienam iš mūsų atskirai, bet ir bendrai pasaulio ekonomikai. Šeštadienį vykstanti Žemės valanda – puiki proga pabaigti vampyrišką energijos eikvojimą.

Bendrovė „eCyce Best“ praėjusiais metais publikuotame tyrime skelbė, kad pernai vien JAV žmonių per metus išeikvojama energija prilygsta trijų anglies elektrinių, 56 vėjo turbinų ir branduolinio reaktoriaus per metus generuojamai energijai.

Tame pačiame tyrime skelbiama, kad vidutinis namų ūkis, jei tik imtųsi paprastų priemonių, pavyzdžiui: išjungtų nenaudojamus kroviklius ir įrenginius iš kištukinio lizdo, investuotų į įrenginius su naujoviškomis baterijomis ir krovimo technologijomis, per metus galėtų sutaupyti apie 500 doleriu.

Žemės valandos organizatoriai šeštadienį ragina žmones visame pasaulyje vietiniu laiku nuo 20:30 iki 21:30 išjungti visus energiją naudojančius prietaisus ir prisidėti prie iniciatyvos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT